۰

اجتماعی

94 هکتار از اراضی ملی استان یزد رفع تصرف شد

اکتبر 29, 2016 در 6:37 ب.ظ توسط

رییس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری یزد گفت: امسال 94 هکتار از اراضی ملی این استان به ارزش 84 میلیارد ریال رفع تصرف و خلع ید شد.

کاظم اسلامی روزشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اراضی به صورت مسکونی و مابقی به صورت خاکریز، استخر، کشت و زرع و حصار کشی توسط زمین خوارگان تصرف شده بود.
وی اظهار کرد: از مجموع اراضی رفع تصرف شده 2 هزار مترمربع از اراضی مسکونی که در دهستان سانیج و طرزجان تفت که ویلا سازی شده بود، تخریب شد.
اسلامی با بیان اینکه مجموعا در این مدت 234 پرونده تشکیل شده، افزود: این اراضی با حکم قضایی و توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی در اجرای تبصره یک ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع رفع تصرف شده است.
رییس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری یزد گفت: بیشترین تصرف اراضی در شهرستان های تفت، مهریز و خاتم صورت گرفته است.
وی پیشگیری از تصرفات اراضی ملی را از اولویت های اصلی این اداره کل در بخش حفاظت بیان کرد و افزود: برای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی علاوه بر اقدامات پیشگیرانه، برنامه های آگاهی بخشی نیز در دستور کار قرار دارد.
اسلامی از مردم خواست هرگونه تعرض به طبیعت، تخریب و تصرف اراضی ملی و آتش سوزی جنگل ها و مراتع را به شماره تلفن 1504 (امداد جنگل و مرتع) اطلاع دهند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری یزد پیش از این اعلام کرده بود: در سال 94 از بیش از 195 هکتار اراضی ملی در یزد رفع تصرف شد که ارزش ریالی آن 280 میلیارد تومان برآورد می شود.
محمدرضا آخوندی اضافه کرد: پارسال 383 پرونده در این زمینه تشکیل شد و در مجموع 646 رای در این زمینه صادرکه 460 رای به نفع این اداره کل و 186 رای علیه منابع طبیعی بوده است.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید