۰

فرهنگ و هنر

5 اسفند؛ برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در یزد

فوریه 22, 2018 در 11:55 ق.ظ توسط

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد استان یزد در نشست خبری برگزاری دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب یزد، در جمع اصحاب رسانه به تشریح برنامه های این نمایشگاه پرداخت.

سید خلف حوتی نژاد گفت: با توجه به اینکه طرح‌هایی اولویت دارد که نگاه غیردولتی داشته و فراخوانی برای حضور سازمان‌های مردم‌نهاد داشته باشند لذا نمایشگاه کتاب یزد هم در همین راستا فعالیت می‌کند. حوتی نژاد افزود: نمایشگاه کتاب با همکاری همه ارگان‌ها هم به کتاب‌خوانی و هم به کتاب‌فروشی‌ها رونق می‌دهد.
وی با بیان اینکه 322 غرفه برای این نمایشگاه طراحی شده است، گفت: در این دوره از نمایشگاه 242 ناشر مستقل، 155 ناشر نمایندگی و 35 ناشر فروش متمرکز حضور دارند که از این تعداد 15 ناشر یزدی هستند. وی افزود: امسال شاهد 25 غرفه از ناشران مستقل بین‌المللی در نمایشگاه کتاب یزد هستیم.
وی گفت: به علت اینکه ناشران خوب در نمایشگاه‌های کشور حضور پیدا نمی‌کردند تصمیم گرفتیم تحت عنوان غرفه متمرکز تا حدودی این مشکل را رفع کنیم. وی افزود: سال گذشته غرفه‌هایی تحت عنوان رسانه دیجیتال در نمایشگاه داشتیم که امسال هم 20 غرفه را به آن‌ها اختصاص دادیم.
حوتی نژاد اظهار داشت: نمایشگاه بزرگ کتاب یزد سال گذشته بیش از یک و نیم میلیارد فروش داشت. وی گفت: اسفندماه امسال در تهران شهر پایتخت کتاب و روستای برگزیده کتاب هم مشخص می‌شود.
وی اظهار داشت: شهردار یزد عضو هیئت ارزیابی این طرح‌ها در امسال و سال آینده و استان یزد هم کاندید این انتخاب است و این نشان می‌دهد نقش یزد در حوزه کتاب پررنگ‌تر شده و موضوع کتاب و مطالعه در یزد از منظر این جشنواره‌ها حساس‌تر شده است.
قائم‌مقام ستاد برگزاری دهمین نمایشگاه کتاب یزد گفت: با کمک شهرداری یزد تخفیف 40 درصدی نمایشگاه امسال هم برقرار است. حوتی نژاد اظهار داشت: ساعت بازدید از نمایشگاه کتاب یزد 9 تا 13 صبح و 16:30 تا 21:30 است.

 

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید