۰

اجتماعی

18 هزار یزدی زیر پوشش بیمه عشایری و روستایی هستند

آگوست 16, 2016 در 12:37 ب.ظ توسط

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان یزد گفت: هم اکنون 18 هزار و 350 نفر در سطح استان زیر پوشش این بیمه قرار گرفته اند و 89 هزار نفر مشمول خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر هستند.

به گزارش ایرنا حسن ابراهیمی روز دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه عشایری و روستایی ابرکوه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ادامه داد: استان یزد از لحاظ درصد جذب جمعیت مشمول در سال های اخیر رتبه 19 کشور را دارد و دستگاههای فرهنگی و اطلاع رسانی باید برای جذب بیشتر این قشر درجهت پوشش بیمه ای تلاش کنند.
این مسئول با توجه به مزایای این بیمه خاطر نشان کرد: کشاورزان ، روستائیان و عشایر با پرداخت 15درصد حق بیمه که 10درصد آن را دولت پرداخت می کند بیمه شوند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر یزد تصریح کرد: از 18 صندوق بازنشستگی در کشور چهار صندوق آن اصلی است و درصندوق بیمه روستایی و عشایری دولت نقش کار فرما را دارد.
ابراهیمی خاطر نشان کرد: برای بازنشستگی نیاز به داشتن 15 سال سابقه بیمه پردازی و 65 سال سن است و یکی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان امکان انتقال سابقه است .
وی با بیان اینکه هم اکنون حدود 900 نفر در استان یزد مستمری بگیر این صندوق هستند تصریح کرد: هر فرد بالای 18 سال بخصوص دانش آموزان و دانشجویان مربوط به خانواده های روستایی ، کشاورز و عشایر می توانند با عضویت در این صندوق برای آینده خود برنامه ریزی کنند.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید