۰

فرهنگ و هنر

۴۹۱ اثر در سیزدهمین جشنواره فیلم مستند و داستانی رضوی

اکتبر 9, 2018 در 8:50 ب.ظ توسط

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از ثبت‌نام ۴۹۱ اثر برای شرکت در جشنواره فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یزد خبر داد.

مجید جوادیان زاده در نشست هماهنگی برنامه های سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی با اشاره به اینکه امسال نیز یزد میزبان سیزدهمین جشنواره است، اظهار داشت: در ابتدا یزد میزبانی جشنواره خوشنویسی رضوی را بر عهده داشت اما از چند دوره پیش، میزبانی جشنواره فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی بر عهده یزد گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال سیزدهمین دوره از این جشنواره به میزبانی یزد برگزار می‌شود، از ثبت ۴۹۱ اثر در سامانه جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یزد خبر داد.

دبیر سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یادآور شد: این آثار از استان‌های مختلف کشور در سامانه این جشنواره به ثبت رسیده است.

جوادیان زاده خاطرنشان کرد: از مجمموع ۴۹۱ اثر ثبت شده در سامانه، ۳۰۹ اثر داستانی و ۱۸۲ اثر نیز مستند است.

وی بیشترین تعداد آثاررا مربوط به استان تهران دانست و بیان کرد: تهران با ثبت ۱۳۴ فیلم در سامانه رکوردار شرکت آثار در سیزدهمین جشنواره فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی است.

جوادیان زاده با اشاره به اینکه روز یکشنبه ۱۵ مهرماه، آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره بوده است، افزود: بر این اساس امسال ۴۹۱ اثر در این جشنواره شرکت کرده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد تصریح کرد: سیزدهمین جشنواره فیلم کوتاه رضوی یزد در دو بخش فرهنگ رضوی و سبک زندگی اسلامی و با هدف ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری مرتبط با سیره اهل بیت (ع) همچنین بهره‌گیری از منابع معتبر دینی و احادیث و روایات مرتبط با فرهنگ رضوی، آبان‌ماه امسال در یزد برگزار می شود.

منبع: مهر

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید