۰

اجتماعی

۴۰ ایستگاه برداشت آب شرب در یزد ایجاد می‌شود

اکتبر 26, 2021 در 10:16 ق.ظ توسط

موضوع تامین آب شرب شهر یزد با توجه به شرایط بحرانی تامین و توزیع آب و نبود آب باکیفیت و پایدار در این شهر در نشستی با حضور معاون وزیر کشور در مجلس شورای اسلامی بررسی و مقرر شد ۴۰ ایستگاه برداشت آب شرب در مناطق مختلف شهر یزد ایجاد می‌شود.

در این نشست که با تصویب طرح ایجاد ایستگاه‌های برداشت آب شیرین در شرکت مهندسی آبفای کشور همراه بود، مقرر شد سه حلقه از چاه‌های موجود در شهریزد با دبی میانگین ۲۵ لیتر در ثانیه که دارای کیفیت نامطلوب و هدایت الکتریکی بیش از ۳۰۰۰ میکروموس برسانتی متر مربع است، با نصب و راه‌اندازی آب شیرین کن و ساخت ۴۰ نقطه ایستگاه برداشت وارد مدار بهره برداری شد.

همچنین مصوب شد تا موضوع از طریق آبفای کشور به سازمان مدیریت بحران اعلام شود تا اعتبار مورد نیاز با برآورد ۷۰۰ میلیارد ریال به منظور ساخت ابنیه، خرید و نصب سه دستگاه آب شیرین‌کن، خرید سه دستگاه خودرو و ساخت ۲۰ ایستگاه برداشت( در فاز اول طرح) از محل بند م ماده ۲۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم‌ بخشی از مقررات دولت جهت اجرای این طرح حیاتی و اضطراری قبل از شروع فصل گرما تامین و ابلاغ شود.

با اجرای این طرح در فاز اول، ۲۰ ایستگاه برداشت ایجاد می‌شود که آب تصفیه شده توسط دستگاه‌های آب شیرین‌کن با کیفیت مطلوب و هدایت الکتریکی ۳۰۰ میکروموس بر سانتی مترمربع با سه دستگاه خودرو آبرسان توزیع می‌شود و جمعیت بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر از نعمت آب شیرین در شرایط اضطراری بهره‌مند خواهند شد.

گفتنی است؛ این نشست با حضور جوکار رئیس کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس و رئیس مجمع نمایندگان استان یزد، نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، کشفی معاون راهبری ونظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آبفای کشور و مدیرعامل آبفای استان برگزار شد.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید