۰

پزشکی و بهداشت

۱۴۶ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه یزد بستری هستند

اکتبر 31, 2020 در 1:22 ق.ظ توسط

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه هم اکنون ۷۴۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند، گفت: از این تعداد ۱۴۶ نفر به دلیل شرایط حاد بحرانی در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

سید ابراهیم سلمانی جمعه شب در گفت و گو با ایرنا مجموع بیماران بستری در مراکز درمانی استان را ۸۲۸ نفر بیان کرد و افزود: همچنین ۷۹ بیمار مشکوک نیز در بخش اورژانس بیمارستان ها منتظر تعیین تکلیف هستند.

وی اظهار داشت: هم استانی ها برای حفظ سلامتی خود و کمک به مهار و کنترل بیماری در خانه های خود بمانند و از رفت و آمدهای خانوادگی جدا خودداری کنند.

همچنین احمد ترحمی جانشین رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد با اشاره به اعمال محدودیت های جدید در مورد کسب و کارها برای پیشگیری از شیوع این ویروس ، گفت: تمامی صنوف، مشاغل و رسته‌های شغلی به جز نانوایان و لبنیاتی ها تا ۱۶ آبان ماه سال جاری مجاز به فعالیت تا ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه عصر هستند.

با تصمیم ستاد استانی مبارزه و پیشگیری از کرونا در سه روز گذشته تعدادی از صنوف اساسی و مورد نیاز مردم دایر و بقیه تعطیل شد و با احتساب تعطیلی روز جمعه در مجموع واحدهای صنفی در هفته جاری چهار روز تعطیل شد و پلیس راه استان هم برای پیشگیری از شیوع مجدد کرونا منع تردد به روستاهای ییلاقی شهرستان های تفت و مهریز را برقرار کرد.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید