۰

اجتماعی

یک گام نزدیکتر به تکمیل رینگ میانی شهر یزد

آگوست 22, 2021 در 8:58 ق.ظ توسط

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد با اشاره به آغاز بتن ریزی عرشه تقاطع غیرهمسطح زکریای رازی، ساخت این تقاطع را یک گام نزدیکتر به تحقق تکمیل رینگ میانی شهر اعلام کرد.

«محمدعلی سلمانی ندوشن» در گفت‌وگو با ایسنا از آغاز بتن ریزی عرشه تقاطع غیرهمسطح زکریای رازی خبر داد و افزود: عملیات بتن ریزی عرشه این تقاطع غیر همسطح با حجمی بالغ بر ۱۲۷۰ مترمکعب از ساعت سه بامداد امروز شنبه سی ام مرداد ماه آغاز شده و انتظار می رود تا پایان امروز این عملیات به اتمام برسد.

وی ادامه داد: انتظار داریم بتوانیم یک هفته بعد از اتمام عملیات بتن ریزی و پس از استحکام یافتن بتن، فاز بعدی عملیات اجرایی ساخت این تقاطع غیرهمسطح که شامل خاک برداری زیرگذر می‌شود را آغاز کنیم.

معاون شهردار با بیان این که ساخت تقاطع غیر هم‌سطح زکریای رازی شهر یزد را یک قدم به سمت تکمیل رینگ میانی شهر نزدیک می‌کند، تصریح کرد: رینگ میانی شهر یزد از تقاطع بلوارهای جمهوری اسلامی و استقلال آغاز شده و یک شاخه آن بلوار استقلال، بلوار دهه فجر و بلوار مدرس و شاخه دیگر آن بلوار جمهوری، بلوار پاکنژاد، بلوار باهنر و بلوار دانشجو را در بر می‌گیرد و نهایتا در میدان شهدای محراب ختم می شود.

سلمانی با بیان این که این طرح در محل تقاطع بلوار دانشجو با خیابان نعیم آباد و بلوار شهدای آتش نشان قرار دارد، افزود: این تقاطع غیرهمسطح که زیرگذر آن در مسیر بلوار دانشجو به اجرا در می‌آید به صورت زیر گذر و دو باند رفت و برگشت هرکدام به عرض ۷.۵ متر و طول زیر گذر ۵۳۲ متر و مساحت عرشه بیش از هزار متر مربع ایجاد می‌شود و امیداواریم در بهمن ماه امسال شاهد بهره برداری آن باشیم.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید