۰

پزشکی و بهداشت

یزد قرمز شد

آوریل 7, 2021 در 1:14 ب.ظ توسط

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد از قرمز شدن وضعیت استان یزد خبر داد و گفت: این افزایش موارد مربوط به رعایت نشدن شیوه نامه‌های بهداشتی در هفته آخر اسفند ماه بوده و به طور یقین بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اول فروردین، در دو هفته آینده مشاهده خواهد شد.

دکتر «ابراهیم سلمانی» وضعیت استان یزد را قرمز اعلام کرد و گفت: درحالی تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ به پایان رسید که وضعیت همه‌گیری کرونا دوباره در شرایط بحرانی قرار گرفته و با توجه به آمار کرونا، همچنان روند افزایشی را تجربه می‌کنیم.

وی افزود: براین اساس، شهرستان‌های کشور به دلیل بی‌توجهی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی هموطنان یکی بعد از دیگری تغییر وضعیت داده و نارنجی و قرمز می‌شوند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان این که با تغییر رنگ مرکز استان از نارنجی به قرمز طی چند روز گذشته شرایط بحرانی است، اعلام کرد: شهرستان بافق در وضعیت زرد، شهرستان های اشکذر و بهاباد در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان‌ها در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند.

وی تاکید کرد: این افزایش موارد مربوط به عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در هفته آخر اسفند ماه بوده و به طور یقین بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اول فروردین، در دو هفته آینده مشاهده خواهد شد.

به گزارش وبدا یزد، دکتر سلمانی در پایان تصریح کرد: با توجه به اینکه ستاد ملی کرونا قبلاً نسبت به رنگ‌بندی‌ها محدودیت هایی را تعریف کرده، با تغییر رنگ شهرستان ها محدودیت های جدید هم اعمال می شود.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید