۰

اجتماعی

گشایش اولین خانه عقد رایگان ایران در یزد

آگوست 9, 2019 در 9:10 ب.ظ توسط

مدیر عامل شبکه خیرین ازدواج استان یزد از گشایش اولین خانه عقد رایگان ویژه زوج‌های جوان در یزد خبر داد.

به گزارش ایسنا، «مجتبی امامی» در مراسم افتتاح این اتاق عقد که با حضور مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار کرد: به منظور تسهیل ازدواج زوج‌های جوان، این اتاق عقد که با زیبایی و همچنین جانمایی زیبایی آماده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته، گشایش یافت که دارای تمامی امکانات یک مراسم عقد حتی عاقد است و هزینه‌های این مراسم نيز برای زوجین به صورت رایگان خواهد بود.

وی افزود: به منظور استفاده از این اتاق عقد، زوجین می‌توانند از طریق اداره کل ورزش و جوانان استان يزد با این موسسه خیریه ارتباط برقرار کنند و پس از ثبت نام از این اتاق عقد بهره‌مند شوند.

این مسئول با بیان این که شبکه خیرین ازدواج اقدامات دیگری نیز مانند تهیه جیزیه را در سایر برنامه‌های خود دارد، گفت: به منظور ترویج فرهنگ ازدواج آسان و کاهش هزینه‌های جوانان، جهیزیه‌ای شامل حداقل کالاهای مورد نیاز جهیزیه با کاهش هزینه‌های ان تا سقف 10 میلیون تومان و در 12 قسط به زوجین تعلق می‌گیرد.

وی از برگزاری دوره‌های آموزشی قبل، بعد و حین ازدواج نيز خبر داد و گفت: این دوره‌ها در بازه زمانی سه ساله براي 1000 زوج یزدی برگزار و تنها شاهد هشت مورد طلاق در این بازه رماني بوده‌ايم که این مسئله گویای تاثیر قابل توجه این دوره‌ها در زندگی زوج‌هاست.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید