۰

سیاسی

گزینه‌های درجه 3 برای استانداری یزد

اکتبر 23, 2018 در 11:19 ب.ظ توسط

مرضیه ماندگاری – استاندار یزد در حالی روزهای پایانی فعالیت خود را در استانداری می گذراند که هرهفته یک گزینه جدید برای جایگزینی وی معرفی می شود.
به گزارش روزنامه «صبح یزد»، با قطعی شدن بازنشستگی زمانی قمی و کناره‌گیری وی از سمت استانداری، گزینه‌های درجه دو و سه از معاونان استانداران استان‌های مختلف برای تصدی این سمت در رسانه‌ها و محافل سیاسی یزد به گوش می رسد.

مخالفت امام جمعه و نمایندگان استان با انتخاب استاندار غیربومی
مطرح شدن نام این گزینه های غیر بومی که سوابق چندان مهمی در کارنامه خود ندارند با انتقادهای گسترده‌ای در استان مواجه شده است بطوری که امام جمعه یزد هفته گذشته در واکنش به طرح چنین گزینه هایی نسبت به انتخاب و معرفی این افراد انتقاد کرد.
آیت الله ناصری به مسائل مطرح شده در مورد بازنشستگی استاندار فعلی و انتخاب استاندار جدید اشاره کرد و اظهار داشت: آقای زمانی قمی، استاندار خوبی است و پیگیر مسائل استان است اما اکنون دغدغه ما آمدن استانداری مردمی و دلسوز است که به دنبال سیاست بازی نباشد.
ناصری گفت: از وزارت کشور و مسوولان استان می خواهم در ارتباط با استان ما، حزب بازی نکنند زیرا الان مشکل استان، مشکل سیاست نیست بلکه اقتصاد است.
ناصری تصریح کرد: برخی گزینه هایی که برای استان ما انتخاب می شوند معاون سیاسی استان های دیگر است، ضمن اینکه احترام این افراد لازم است اما آنها برای استان ما مناسب نیستند.
ناصری ادامه داد: استانداری باید برای استان ما انتخاب شود که اقتصادی و قدرتمند باشد تا مشکل صنعت و اقتصاد این خطه رفع شود از این رو از رییس جمهوری و وزارت کشور می خواهیم استانداری برای استان انتخاب شود که سیاسی نباشد.
وی اضافه کرد: متاسفانه برای ما یزدی ها گاهی وقتها در تهران تصمیم می گیرند و اصلا به یزد کاری ندارند و به استان هم توجهی نمی کنند.

انتخاب استاندارغیربومی به یک شرط
نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با «صبح یزد» گفت: ما برای انتخاب استاندار شاخص هایی داریم که این شاخص ها را با وزارت کشور نیز در میان گذاشته ایم.
کمال دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: در انتخاب استاندار جدید اولویت نمایندگان مجلس، گزینه بومی و یزدی است که به تمام مشکلات و مسائل استان و دغدغه های مردم یزد واقف باشد و با اشراف کامل در صدد رفع نیازها و رفع چالش های استان باشد.
وی در پاسخ به این سوال که گزینه های مطرح شده در هفته های اخیر تا چه اندازه شانس به دست آوردن کرسی استانداری یزد را دارند گفت: طرح نام این افراد در رسانه ها و محافل سیاسی تنها در حد حرف است و انتخاب آن ها عملی نمی شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا برای انتخاب استاندار جدید یزد از مجمع نمایندگان استان نظرخواهی شده است عنوان کرد: تا به حال از ما در این مورد نظری خواسته نشده است.
وی گفت: البته این به آن معنا نیست که نمایندگان استان در این مورد منفعلانه عمل می کنند، بلکه ما از وزارت کشور خواسته ایم اگر به هر دلیلی قرار بر این شد که استانداران کشور از گزینه های غیر بومی باشند باید ابتدا فرد توانمند و آشنا به مشکلات استان برای یزد در نظر گرفته شود و دومین انتظار ما این است که حتما مدیران لایق و توانمند یزدی هم در سمت استانداری در استان های دیگر انتخاب شوند.

 

منبع: صبح یزد

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید