۰

اجتماعی

چالش‌های اجتماعی موجود ناشی از بی‌توجهی به آموزش‌های دینی است

دسامبر 25, 2019 در 3:42 ب.ظ توسط

امام جمعه یزد در مراسم جشن تکلیف‌ دانش‌آموز دختر استان، گفت: بسیاری از چالش‌های اجتماعی و فرهنگی نتیجه بی‌توجهی به آموزش‌های دینی و اسلامی در مدارس است.

«آیت‌الله محمدرضا ناصری‌یزدی» در مراسم جشن تکلیف جمعی از دانش‌آموزان دختر پایه سوم ابتدایی استان که روز گذشته سوم دی‌ماه برگزار شد، ضمن تبریک به تکلیف رسیدن دانش آموزان، آنان را به انجام واجبات و فرایض دینی و داشتن اخلاق نیکو توصیه نمود و اظهار کرد: مدیران مدارس و مسئولین آموزش و پرورش به خاطر ماندگار کردن لحظات زیبای تکلیف در ذهن دانش‌آموزان، وظایف سنگینی بر دوش دارند.

وی آموزش مهارت‌های دینی و تربیت شخصیت اجتماعی دانش‌آموزان در کنار علوم مختلف را ضروری دانست و افزود:‌ توسعه اجتماعی و اقتصادی مستلزم ایجاد و تقویت زیر ساخت‌های انسانی نسل‌های آینده است که بدست آموزش و پرورش سپرده شده است.

امام جمعه یزد در ادامه با بیان این‌ که آشنایی با ارزش‌های دینی و آموزش‌های اسلامی نقش مهمی در توسعه علمی و آموزشی کشور ایفا می‌کند، گفت: بسیاری از چالش‌های اجتماعی و فرهنگی موجود نتیجه عدم توجه به آموزش‌های دینی و اسلامی در مدارس و دانشگاه‌هاست.

مراسم جشن تکلیف 300 نفر از دانش‌آموزان دختر پایه سوم ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، «عباسعلی دانافر» مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان و مدیران مرتبط در یکی از مدارس ناحیه یک برگزار شد.

اجرای برنامه حاملان قرآن، قرائت دکلمه، شعر، سوگند نامه، سرود همگانی، آشنایی با مسائل واحکام دین و همچنین اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حضرت آیت‌الله «محمدرضا ناصری یزدی» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد از دیگر برنامه‌های این مراسم معنوی بود.

 

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید