۰

اقتصادی

پیمانکاران مطالبات خود را با بدهی‌های مالیاتی تهاتر کنند

سپتامبر 1, 2021 در 1:37 ب.ظ توسط

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تاکید کرد: تمام اشخاص حقیقی و حقوقی و پیمانکاران که از دستگاه‌های اجرایی استان طلب دارند، مطالبات خود را با بدهی‌های مالیاتی شان تهاتر کنند.

«محسن صادقیان» در اولین جلسه کمیته تهاتر استانی که با توجه به ابلاغ استاندار در خصوص تشکیل کمیته‌ای جهت پیگیری تهاتر مطالبات پیمانکاران با بدهی مالیاتی آنها تشکیل شد، اظهار کرد: در راستای بند ز قانونی تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و آیین نامه اجرایی آن تمام اشخاص حقیقی، حقوقی، شرکت ها و نهادهای عمومی غیر دولتی که از دستگاه ها و ادارات دولتی که تا پایان سال ۱۳۹۹ طلب قطعی شده دارند و از طرفی تا پایان سال ۱۳۹۹ بدهی مالیاتی نیز دارند می توانند از این بند قانونی استفاده کرده و طلب خود را با بدهی مالیاتی تهاتر کنند.

وی ادامه داد: اجرای این بند قانونی کمک شایانی به افزایش توان مالی پیمانکاران و رفع مشکل بدهی مالیاتی آنها خواهد بود و همچنین بدهی دولت به بخش خصوصی را نیز کاهش خواهد داد.

گفتنی است؛ کمیته استانی تهاتر در حضور معاون هماهنگی امور عمرانی با حضور سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اداره کل اقتصادی و دارایی و اداره کل مالیاتی و با دعوت از مدیران کل دستگاه های اجرایی و پیمانکاران آنها به صورت هفتگی برگزار و اجرایی شدن بند ز تبصره ۵ قانون بودجه را پیگیری خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی استاندار یزد، «محسن صادقیان» در جلسه با اعضای جدید شورای اسلامی شهر بافق نیز با تاکید بر اینکه شهر بافق می تواند شهر نمونه در مدیریت شهری باشد، گفت: مدیریت شهری بافق با داشتن پتانسیل های خاص در حوزه اقتصادی و درآمدی و همچنین نگاه درست و مناسب در هزینه‌کرد بهینه اعتبارات در زمینه تامین زیر ساخت‌های و ایجاد فضاهای مناسب شهری عملکرد خوبی داشته است.

از آنها خواست مدیریت شهری در بافق را با تدوین برنامه پنج ساله برای شهر و تعیین اولویت‌ها و تعریف طرح‌های مناسب در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سرمایه گذاری راهبری کنند.

وی با بیان این که شهر بافق ظرفیت و پتانسیل تبدیل شدن به شهر نمونه در مدیریت شهری را در بین شهرهای استان دارد، بر ضرورت توجه به این مهم تاکید کرد.

در این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر ضمن بیان برخی از برنامه‌ها و اهداف شورای دوره ششم، نقطه نظرات خود را در خصوص مشکلات و تعدادی از طرح‌های شهری و برخی از موارد مرتبط با طرح جامع بازنگری بافق مطرح کردند.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید