۰

اجتماعی

پیش بینی گرمترین روز یزد برای فردا

جولای 12, 2020 در 10:04 ب.ظ توسط

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد با پیش بینی تابستانی گرم برای استان، فردا دوشنبه را با پیش بینی دمای ۴۱ درجه گرمترین روز یزد در سالجاری تاکنون عنوان کرد.

«سیدعباس میرحسینی» در گفت‌وگو با ایسنا، از افزایش ابر و سرعت وزش باد از ساعات پایانی امروز یک شنبه خبر داد و اظهار کرد: علاوه بر پدیده‌های مذکور، رگبار و بارش‌هایی پراکنده باران نیز در بیشتر مناطق استان شامل مناطق نیمه جنوبی استان، ارتفاعات شیرکوه و مناطق شرقی استان محتمل است.

وی همچنین از احتمال افزایش یک تا سه درجه ای موقت دمای یزد خبر داد و گفت: نوسانات دما در ایام پیش رو هفته جاری جزئی خواهد بود ولی فردا را می‌توان گرمترین روز یزد از ابتدای سال تاکنون دانست.

این کارشناس هواشناسی با بیان این که از دوشنبه تا پنج شنبه در بازه زمانی عصر و شب احتمال افزایش ابر در استان وجود دارد، در مورد نوسانات دمایی یزد نیز تصریح کرد: امروز دمای شهر یزد ۳۹ و فردا این دما به ۴۱ درجه خواهد رسید البته دمای کمینه یزد نیز امشب ۲۷ درجه و فرداشب به ۲۶ درجه می‌رسد.

وی بافق با دمای ۴۲ درجه را گرمترین و سبز دشت با دمای ۱۴ درجه را خنک ترین منطقه یزد در شبانه روز گذشته اعلام کرد و ادامه داد: تابستان امسال بارندگی قابل توجهی نداریم ولی پیش بینی‌ها از تابستان گرمی حکایت دارند که البته تا ۱۰ روز آینده نسبت به پیش بینی‌های انجام شده تابستانی گرم نخواهد بود و دمای آن از دمای معمول این بازه از سال که مابین ۴۰ تا ۴۳ درجه است، بیشتر نخواهد بود.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید