۰

اقتصادی

پاسخگویی دقیق و شفاف بانک‌ها به استعلام‌های دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی

دسامبر 24, 2019 در 1:52 ق.ظ توسط

رییس کل دادگستری یزد با تاکید بر این که مصوبه‌های ستاد استانی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، قانونی و لازم الاجرا برای مسئولان همه دستگاه‌هاست، از بانک‌ها خواست تا پاسخ استعلامات دبیرخانه ستاد را سریع، دقیق و شفاف بدهند.

«غلامعلی دهشیری» امروز سه‌شنبه سوم دیماه با بیان این که در نشست اخیر ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یزد به مشکلات هشت واحد تولیدی و صنعتی رسیدگی و تصمیمات حمایتی در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه اتخاذ شد، در این رابطه تاکید کرد: مصوبه‌های ستاد استانی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، در قوه قضاییه، قانونی است و مسئولان همه دستگاه‌ها موظف به رعایت و اجرای آن هستند.

وی در خصوص ضرورت پاسخگویی دقیق، شفاف و جامع بانک‌ها به استعلامات دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: پس از وصول مشکلات حقوقی و قضایی واحدهای تولیدی و صنعتی به دبیرخانه، باید با جمع‌بندی تمام اطلاعات دقیق مرتبط، مقدمات طرح در جلسه برای اخذ تصمیمات قانونی فراهم شود که استعلام شرایط مالی با توجه به میزان تسهیلات اخذ شده، میزان پرداخت اقساط و سود، جرائم و بدهی از مواردی است که بانک‌ها موظف به پاسخگویی سریع، دقیق و شفاف هستند و از ارسال پاسخ‌های کلی و مبهم خودداری کنند.

دهشیری تأکید کرد: چنانچه استعلامات اخذ شده با نکات مورد نظر دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی همراه نباشد، از کارشناسان بازرسی کل استان جهت ورود به مسئله و کسب اطلاعات دقیق کمک گرفته خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که با حل مشکلات واحدهای تولیدی استان، شاهد رونق فعالیت‌ها و احیای واحدهای نیمه تعطیل یا تعطیل و جذب بیشتر کارگران در کارخانه‌ها باشیم و همه این موارد مستلزم همکاری بخش‌های مختلف و به ویژه بانک‌هاست.

در این جلسه که رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب مرکز استان، معاون قضایی رییس کل در امور شوراهای حل اختلاف، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و معاون مالی و پشتیبانی دادگستری و مدیر کل زندان‌های استان نیز حضور داشتند به مشکلات حقوقی و مباحث اختلاف با بانک‌ها در حوزه سود و جرایم و درخواست استمهال و قسط‌بندی تسهیلات شرکت‌های تولیدی و صنعتی مطرح شد که با دستور مسئولان قضایی و همکاری بانک‌ها، تصمیماتی در حوزه حمایت از تولید و رونق اقتصاد اخذ شد.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید