۰

اقتصادی

وصول بخشی از اعتبارات قانون یک درصد فروش معادن در آینده نزدیک

آگوست 22, 2019 در 3:33 ب.ظ توسط

نماینده مردم اردکان با بیان این که درآمد حاصل از قانون یک درصد فروش معادن بخشی از خلاء بودجه ‎ای استان یزد را پوشش می ‎ دهد، از وصول بخشی از اعتبارات این در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایسنا، «محمدرضا تابش» در جلسه شورای معادن استان یزد با بیان این که جلسه‎ ای با مدیر عامل و اعضای هیات مدیره بانک سپه به عنوان یکی از سهامداران عمده برخی‌ واحدهای بزرگ صنعتی و مدیران شرکت معدنی و صنعتی چادرملو برگزار کرده است، عنوان کرد: با توجه به جلسات شورای معادن استان و مکاتبه ‎های صورت گرفته درخصوص اجرای قانون یک درصد فروش معادن برای جبران خسارت وارده، همچنین مرور عملکرد ادغام بانک های نظامی و برخی موسسات اعتباری در بانک سپه، گزارش امیدوار کننده ‎ای توسط مسئولان مربوطه در این جلسه ارائه شد و نقطه نظرات استان نیز پیرامون نحوه این ادغام ها در استان و تعیین تکلیف وضعیت نیروهای انسانی این موسسات منتقل و مقرر شد که لحاظ شود.

وی با تاکید بر قانون مصوب مجلس، اظهار کرد: نهایتاً پس از بحث های مفصل در این جلسه، برای وصول بخشی از این اعتبار و انتقال حساب و دفاتر شرکت ‎های صنعتی مرتبط با بانک سپه، توافق شد که امیدوارم مسئولان استان نیز تا حصول نتیجه نهایی، پیگیری لازم را انجام دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه بیان کرد: باید همه معادن و صنایع معدنی عنوان شده در قانون، مشمول اجرای طرح باشند البته شرکت ‎های باثبات و سودده در اولویت قرار دارد.

تابش با تاکید بر ضرورت حمایت از کارآفرینان و رفع مشکلات تولیدکنندگان در شرایط سخت اقتصادی، ادامه داد: در عین حال مسئولان استان بر اجرای قانون مُصر هستند و آماده هستند که تمام قد از حقوق مردم دفاع کنند و تنگناهای قانونی را رفع کنند.

نماینده مردم اردکان تصریح کرد: درآمد حاصل از قانون یک درصد فروش، بخشی از خلاء بودجه ای استان را پوشش می دهد و البته نباید هزینه کرد این اعتبارات بصورت فراقانونی باشد و همچنان که بر وصول درآمدهای تاکید می شود به همین میزان نیز نسبت به هزینه آن در محل پیش بینی شده قانونی پافشاری شود.

عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس همچنین در پایان با ابراز نگرانی از برداشت ‎های بی‏رویه از منابع خاک، شن و ماسه در سطح استان، گفت: شرایط اقلیمی حساس و شکننده استان، تحمل این فشارها را ندارد و مدیران استان بخصوص محیط زیست و منابع طبیعی باید بدون ملاحظه ورود کنند.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید