۰

پزشکی و بهداشت

واکسناسیون پاکبانان یزدی در مقابل کرونا

مارس 28, 2021 در 1:53 ب.ظ توسط

معاون خدمات شهری شهرداری یزد از آغاز طرح واکسیناسیون نیروهای خدمات شهری این شهر میراث جهانی در برابر کرونا خبر داد.

«جعفر امین مقدم» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در این رابطه تصریح کرد: به دنبال پیگیری شهردار یزد و تعامل مناسب شهرداری یزد با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، به منظور ایمن سازی افراد شاغل در کارهای پر خطر و در معرض ابتلا به کووید ۱۹، تعدادی از پاکبانان طی روزهای پنجم و هفتم فرودین ماه با حضور در درمانگاه اکبرآباد نسبت به مرحله اول واکسیناسیون اقدام کردند.

وی افزود: کارکنان اجرایی سازمان آرامستان‌ها شامل غسالین و رانندگان سازمان نیز در ماه گذشته مورد واکسیناسیون مرحله اول قرار گرفتند و به زودی سایر کارکنان و همچنین رانندگان شاغل در حوزه حمل و نقل عمومی برای واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ معرفی و فراخوان خواهند شد.

امین مقدم از اولویت‌بندی افراد برای واکسیناسیون کرونا براساس نوع شغل، سن، وضعیت سلامت و دیگر پارامترهای موثر در این رابطه خبر داد.

گفتنی است؛ در این مرحله ۵۵۰ نفر از پاکبانان شهر یزد و همچنین ۸۰۰ نفر از کارکنان درمان و ۲۱۰ نفر از کارکنان حوزه بهداشت در برابر کووید ۱۹ واکسینه می‌شوند و قرار است با ارسال محموله های جدید واکسن به استان، فاز جدید واکسیناسیون گروه های در معرض خطر ادامه یابد.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید