۰

اجتماعی

هم افزایی دستگاه های اجرایی استانی در تحقق طرح‌های بازافرینی

می 22, 2021 در 7:42 ق.ظ توسط

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد بر ضرورت ورود جدی تر فرمانداریها و دستگاه های اجرایی استان در تعریف و اجرای طرح بازآفرینی شهری تاکید کرد و گفت: هر ساله اعتباری بصورت متمرکز و ملی توسط راه و شهرسازی در قالب طرح بازافرینی شهری در استان تعریف شده و اجرا می گردد که لازم است از این اعتبار بهترین استفاده و بهره را در راستای هدف بازآفرینی و توانمند سازی محلات هدف برد.

«محسن صادقیان» در جلسه بازآفرینی شهری به صورت ویدئو کنفرانس با حضور دستگاه های مربوطه برگزار شد، اظهار کرد: اگر چه این طرح می‌تواند در قالب یک طرح یا طرحهای متعدد تعریف شده و در شهرهای استان اجرا شود ولی لازم است ما تعریف درستی از محله و تعریف پروژه ها داشته باشیم. در حال حاضر تنها طرح موفق اجرا شده در استان در محله مهرپادین مهریز است. مطالعات خوبی در این محله در همه ابعاد انجام و پروژه های موردی با مشارکت راه و شهرسازی و شهرداری مهریز تعریف و اجرا شده است.

وی درباره اجرای طرح بازآفرینی در مرکز استان گفت: مهمترین پروژه های بازآفرینی شهری یزد، پروژه های محله های حسن آباد و صدرآباد و اسکان از محلات حاشیه‌نشین شهر و بازار تاریخی یزد است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد افزود: بهترین اقدام در اجرای طرح بازآفرینی شهری ایجاد هم افزایی لازم بین دستگاه های مرتبط در این حوزه می باشد، تا در کوتاه ترین زمان و تامین اعتبار و تجمیع اعتبار شاهد تحقق پروژه های هدف باشیم در غیر این صورت هزینه ای صورت می‌گیرد اما به دلیل عدم هم افزایی، به نتیجه نخواهد رسید. به نظر من توجه به تعریف پروژه ها اهمیت زیادی دارد ، انتخاب پروژه های پیش ران در محلات که باعث تحول در محله شوند مهمترین تصمیم ما باید باشد

وی اضافه کرد: طی سالهای گذشته استقرار دفاتر تسهیل گری در محلات هدف بهترین اقدام در این زمینه بوده و لازم است مبنای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری، استخراج پروژه ها و احصاء نیازها از سوی دفاتر تسهیل گری باشد تا پروژه‌ها بر حسب نیاز هر محله و منطقه تعریف و اجرا و موثر باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد به رویکرد طرح بازآفرینی شهری در حوزه مسکن اشاره کرد و افزود: در این حوزه و در بازآفرینی شهری انتظار این بود در حوزه نوسازی و بهسازی مسکن در بافت اتفاقات خوبی رقم بخورد ولی متاسفانه در این زمینه اتفاق خاصی در استان رقم نخورده است، شاید لازم باشد با بازدید و برگزاری جلسه از تجربه استانها استفاده کنیم.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید