۰

اجتماعی

هشدار هواشناسی یزد در مورد وقوع طوفان گرد و خاک

می 21, 2022 در 5:21 ب.ظ توسط

هواشناسی یزد با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به وقوع طوفان گرد و خاک در سطح استان از بعدازظهر امروز تا اواخر امشب هشدار داد.

هواشناسی استان یزد پیش بینی کرد که از بعدازظهر امروز تا اواخر امشب گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک و متعاقب آن طی یکشنبه کاهش دما و در برخی نقاط غبار آلودگی اتفاق بیافتد.

بر همین اساس نیز هواشناسیی نسبت به کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا اطلاعیه سطح نارنجی صادر کرده و نسبت به اخلال در ترددهای شهری و جادهای، آسیب به سازه‌های موقت و احتمال شکستن درختان فرسوده هشدار داده است.

بنا بر اعلام هواشناسی مجدداً از بعدازظهر دوشنبه و طی سه‌شنبه با فعالیت موج جوی، گاهی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید بعضاً با گرد و خاک در استان خواهیم بود.

«محمدعلی ملک زاده» مدیر کل مدیریت بحران استان نیز در این رابطه اظهار کرد: مقتضی است اعضای محترم ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران
با توجه به هشدار هواشناسی سطح نارنجی، ضمن آمادگی کامل و اتخاذ تدابیر، هماهنگی‌های لازم را به منظور فراهم کردن تمهیدات لازم از جمله اطلاع رسانی و هشدار به موقع از طریق رسانه‌های محلی، پایداری شبکه‌های ارتباطی و خدماتی، اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز به ویژه برای افراد آسیب پذیر، استحکام سازه های موقت، عدم پارک خودرو در کنار درختان و ساختمان‌های نیمه کاره بعمل آورند.

این مسئول تاکید کرد: همچنین همکاری با نیروهای امدادی و انتظامی و سایر بخشها در این خصوص مورد انتظار و الزام خواهد بود.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید