۰

اجتماعی

هشدار هواشناسی یزد به کشاورزان در روزهای پایانی سال

مارس 15, 2022 در 9:24 ق.ظ توسط

هواشناسی استان یزد در مورد وزش باد شدید و کاهش دما در روزهای پایانی سال به ویژه به کشاورزان هشدار داد.

هواشناسی استان یزد با صدور اطلاعیه سطح زرد در مورد وزش باد شدید و کاهش دما از پیش از ظهر فردا چهارشنبه ۲۵ اسفندماه لغایت صبح جمعه ۲۷ اسفندماه هشدار داد و اعلام کرد: طی این مدت وزش باد شدید و گرد و خاک و از بعد از ظهر پنجشنبه کاهش محسوس دما و احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی طی صبحهای روز جمعه و شنبه وجود دارد.

هواشناسی در این باره به کشاورزان تمام شهرستانهای یزد نسبت به احتمال آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، آسیب به نهال‌های تازه کشت شده و احتمال سرمازدگی به محصولات کشاورزی هشدار داد.

در این باره استحکام سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، استحکام نهال‌های تازه کشت شده با نصب قیم و تنظیم دمای گلخانه‌ها توصیه شده است.

گفتنی است، سرعت باد لحظه‌ای عصر دیروز در ایستگاه هواشناسی میبد ۷۰ کیلومتر بر ساعت و دید افقی به ۱۵۰ متر و گاهی به ۲۰ متر کاهش یافت.

هواشناسی استان همچنین با تکذیب پیش‌بینی‌های منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر وقوع طوفان با سرعت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت در ایام نوروز ۱۴۰۱ در مناطق مرکزی کشور توسط مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی و مرکز پیش بینی هواشناسی استان یزد، اعلام کرد: هیچ گونه اخباری با این مضمون از این مراکز پیش بینی صادر نشده است.

با توجه به احتمال وقوع ناپایداری‌های جوی در سطح کشور در ایام تعطیلات نوروز، از مردم خواسته شده اطلاعات موثق هواشناسی و آخرین پیش بینی ها و هشدارهای هواشناسی را از درگاه های معتبر هواشناسی www.irimo.ir و www.yazdmet.ir و کانال های معتبر هواشناسی و رسانه های معتبر دریافت کنند.

هم اکنون دمای هوا شهر یزد ۱۶ درجه و رطوبت نسبی ۲۹ درصد است.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید