۰

علم و فناوری

نمایشگاه پژوهش یزد هر ساله بالغ‌تر می‌شود

دسامبر 7, 2023 در 10:50 ب.ظ توسط

مسئول پیگیری های ویژه حوزه اقتصاد دانش بنیان یزد نوین با اشاره به نقش گفتمان سازی نمایشگاه‎ها، استقبال گسترده مخاطبان عام به ویژه دانش‌آموزان از نمایشگاه پژوهش امسال را نوید بخش روند بلوغ بیشتر حوزه دانش بنیانها در استان دانست. ‌

«اکرم فداکار» در حاشیه دهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار استان یزد در گفت‎وگو با ایسنا اظهار کرد: نمایشگاه‌ها علاوه بر این که نمودی از عملکرد استان در بخشهای مختلف دارد، نقش موثری در گفتمان سازی و ترویج دارد که بسیار به این بخش در حوزه‌های دانش بنیان در جامعه نیاز داریم.

وی افزود: خوشبختانه برخلاف اینکه به نظر می‎رسد مخاطبان نمایشگاه‎های پژوهش بزرگسالان هستند ولی در نمایشگاه‌ امسال یزد شاهد حضور گسترده دانش آموزان و عموم مردم هستیم و بازخوردها نیز بیانگر جذابیت آن به ویژه در بین دانش‌آموزان است.

فداکار گفت: خوشبختانه هر سال نمایشگاه یزد در حال بلوغ بیشتری است و ترکیبی از شرکتهای فنارو دانش بنیان، صنایع بزرگ و دانشگاه‌ها را در کنار هم داریم و اتفاقات مبارکی در این هم نشینی‌ها و این اختلالها در حال شکل گرفتن است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه پایه گذاری‎های خوبی را در این نمایشگاه‌ها از جمله حضور استاندار و مذاکره با تمام شرکت کنندکان طی دو شب یا حضور سایر مسئولان استان در نمایشگاه امسال شاهدیم و این می‎تواند نوید بخش آینده خوبی برای این حوزه که امروزه از مخاطبان عامی برخوردار است، باشد.

مسئول پیگیری های ویژه حوزه اقتصاد دانش بنیان یزد نوین در بخش دیگری از سخنانش به نگاه عمیق سند تحولی یزد نوین به حوزه دانش بنیانها نیز اشاره و با اشاره به اهتمام تمامی محورهای سند «یزد نوین» به این حوزه عنوان کرد: امیدواریم با دانش بنیان شدن تمام بخشهای اقتصادی این سند تحولی شاهد توسعه آنها یا در صورت نیاز تغییر ریل مسیر توسعه آنها برای دستیابی به ارزش افزوده بیشتر این بخشها باشیم.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید