۰

اجتماعی

مقابله با دانه درشت‌های فساد اقتصادی با جدیت پیگیری می شود

می 6, 2020 در 2:48 ب.ظ توسط

رئیس کل دادگستری استان یزد از مقابله با مفاسد کلان اقتصادی و دانه درشت ها را یکی از الزامات اصلی برای تحقق جهش تولید دانست و گفت: دادگستری استان یزد این مهم را با جدیت دنبال می کند.

به گزارش  مهر، غلامعلی دهشیری، پیش از ظهر امروز در بازدید از یکی از واحدهای بزرگ فولادی کشور در استان یزد با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید اظهار داشت: نباید به این نامگذاری تنها به عنوان یک شعار اکتفا کرد بلکه عنوان جهش تولید یک برنامه راهبردی است که همه حوزه‌های کشور باید از این راهبرد در طول چند سال آینده بهره مند شوند.

وی بیان کرد: قریب ۱۰ سال است که رهبری در نامگذاری عناوین سال بر حوزه اقتصاد تاکید دارند که از این بین حدود چهار سال به مقوله تولید اختصاص داده شده او ایشان در قامت مدیری که تمام مسائل کشور را مدیریت می‌کنند، علیرغم شیوع ویروس کرونا و با حفظ شرایط روانی حاکم بر جامعه در سال جدید هم نسبت به راهبرد تولید غافل نبودند که این امر نشان از اهمیت این موضوع در آینده کشور است.

دهشیری عنوان کرد: عنوان سال جهش تولید، مسیر را برای دولتمردان ترسیم کرده که تحقق آن فقط نیاز به برنامه ریزی و همت مضاعف دارد.

وی با بیان اینکه جهش تولید الزاماتی دارد، افزود: تغییر تفکرها و رویکردها، افزایش باورها و خودباوری در بین مدیران و بدنه جامعه از جمله این ملزوماتی است که اگر نباشد جهش تولیدی رقم نخواهد خورد.

رئیس کل دادگستری استان یزد اظهار داشت: باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها موجود در کشور استفاده کنیم تا اثر تحریم را کم کرده و یا از بین ببریم.

وی بر لزوم رفع موانع تولید به عنوان دومین الزام این حوزه تاکید کرد و افزود: باید موانع تولید را رفع کنیم به ویژه در حوزه زیرساخت‌ها و قوانین دست و پاگیر که از وظایف مجلس شورای اسلامی و مراجع متولی دیگر است.

دهشیری از مقابله جدی با فساد اقتصادی موجود در جامعه به عنوان سومین الزام این حوزه یاد کرد و گفت: مبارزه با فساد از اولویت‌های دستگاه قضا است که در سال گذشته به خوبی در حوزه برخورد با دانه درشت‌ها انجام گرفت و هنوز هم ادامه دارد و در عمل هم فواید کار مشهود خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: مقابله با فساد و مفاسد کلان اقتصادی یکی از رویکردها و الزامات سال جهش تولید است که تا با آن مقابله نشود جهش تولید معنا پیدا نخواهد کرد.

وی اظهار داشت: الزام چهارم بحث تقویت شرکت‌های دانش بنیان است که تاکید مقام معظم رهبری بوده وخوشبختانه با تخصیص فرصت و اعتبار در بعضی از حوزه‌ها جواب داده است.

دهشیری با بیان اینکه یکی از راهکارهای مقابله با تحریم و جهش تولید، تقویت شرکت‌ها دانش بنیان و بخش‌های خصوصی است گفت: مدیران ارشد استان باید با تقویت سرمایه گذاری به فکر بهره گیری از ظرفیت نخبگانی باشند البته در این حوزه باید با نگاه ملی نسبت به جذب ظرفیت‌های نخبگانی استان فعال‌تر عمل کرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: استفاده از ظرفیت نخبگان باید در سرلوحه کار به عنوان یکی از الزامات جهش تولید قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اصلاح نظام بانکی باید در دستور کار مجلس جدید قرار گیرد، افزود: بانک‌ها باید از بنگاه اقتصادی بودن خارج شده و به عنوان حامی صنایع وارد میدان شوند.

دهشیری ابراز امیدواری کرد: با تشکیل مجلسی انقلابی در کنار قوه قضائیه انقلابی، به طور قطع دولتمردان هم همراه می‌شوند و این سه ضلع اصلی کشور می‌توانند دست به دست هم داده و کمک کار واحدهای تولیدی باشند.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی تاکید کرد و گفت: به طور قطع در این موضوع نیاز به مجوز خاص نیست همچنین برخی از واحدهای تولیدی که امکان توسعه دارند می‌توانیم در این راستا تلاش و این دوستان را حمایت کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید