۰

اجتماعی

مرخصی ۲۰۵ نفر از زندانیان استان یزد

سپتامبر 21, 2021 در 8:37 ق.ظ توسط

رئیس کل دادگستری استان یزد از موافقت با مرخصی ۲۰۵ نفر از مددجویان زندانی در این استان در جریان بازدید هیات ۹۰ نفره قضایی از زندان‌ها و بازداشتگاه‌های یزد خبر داد.

«غلامعلی دهشیری» در حاشیه بازدید یک هیئت ۹۰ نفره قضایی از زندان‌ها و بازداشتگاه‌های استان یزد، تصریح کرد: این هیات از مقامات قضایی ضمن بازدید از دو زندان و دو بازداشتگاه استان، با مددجویان زندانی ملاقات و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داده و در این رابطه دستورات قضایی لازم را صادر کردند.

وی هدف از این بازدید را دیدار چهره به چهره مقامات قضایی با مددجویان زندانی عنوان و بیان کرد: حضور قضات و دیدار از نزدیک و بررسی مشکلات مددجویان می‌تواند علاوه بر سرعت بخشیدن در امر رسیدگی، گره گشای بهتر در مسائل و امور مرتبط با مددجویان زندانی باشد.

این مقام قضایی از موافقت با مرخصی ۲۰۵ نفر از مددجویان زندانی خبر داد و اظهار کرد: از تعداد ۲۰۵ نفر، ۱۴ نفر مربوط به مرخصی پایان حبس، هشت نفر آزادی و به ۱۸۳ نفر مرخصی عادی داده شد که پس از بررسی تمام جوانب و رعایت کلیه مقررات، مورد موافقت مقام‌های قضایی قرار گرفت.

وی از موافقت ۲۴ درخواست آزادی مشروط نیز خبر داد و افزود: در این بازدید جمعی ویژه از زندان‌های استان که با روحیه جهادی قضات همراه بود، با تعلیق مجازات ۲۱ نفر، معرفی به کمیسیون عفو ۱۳ نفر و درخواست اعزام به رای باز ۴۰ نفر موافقت شد.

دهشیری یکی از اولویت‌های دستگاه قضا را کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها دانست و تصریح کرد: برای ساماندهی بهتر زندانیان و کاهش جمعیت کیفری، در این بازدید با ۱۰ درخواست استفاده از پابند الکترونیک نیز موافقت شد.

این مقام ارشد قضایی استان افزود: تعداد ۱۳۷ درخواست تبدیل و فک قرار نیز در جریان این بازدید مطرح و با همه آنها وفق مقررات موافقت شد.

رئیس کل دادگستری استان هدف از استفاده از مجازات حبس را تلاش برای اصلاح و بازاجتماعی شدن مجرمان ذکر کرد و گفت: در کنار امکانات بسیار خوب فرهنگی و آموزشی مجموعه زندان، بعضی از وقتها رأفت اسلامیِ متجلی شده در عفو و تخفیف مجازات، می تواند همان اثر گذاری اصلاحی را به ارمغان آورد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان یزد، در این بازدید علاوه بر درخواست‌های آزادی، تخفیف مجازات، تبدیل قرار و غیره، تعداد ۳۲۸ نفر از زندانیان از خدمات مشاوره قضایی نیز بهره مند شدند.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید