۰

اجتماعی

لزوم مشارکت سمن‌ها برای توانمندسازی مناطق کمتربرخوردار یزد

آگوست 1, 2019 در 4:05 ب.ظ توسط

استاندار یزد با بیان این‌که تقویت زیرساخت‌های لازم برای توسعه اجتماعی یکی از رویکردهای جدی مدیریت استان است، گفت: استفاده از ظرفیت شهروندان و تشکل‌های مردمی برای توانمندسازی مناطق کمتر برخوردار ضریبت موفقیت را بیشتر می‌کند.

به گزارش ایسنا، «محمدعلی طالبی» در آیین رونمایی و بهره‌برداری از تجهیزات فضاهای فرهنگی و اجتماعی محلات حاشیه نشین یزد که با حضور جمعی از مدیران کل استان برگزار شد، با بیان این‌که توجه به مناطق کمتر برخوردار یکی از ضرورت‌های مهم در توسعه اجتماعی است، اظهار کرد: توصیه مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت توانمندسازی مناطق کمتر برخوردار ضرورت اقدام در این مهم را چند برابر کرده است.

وی طرح بازآفرینی شهری را از جمله اقدامات حائز اهمیت انجام شده و در دستور کار استانداری برای توسعه بیش از پیش دانست و افزود: توجه به ابعاد مختلف توانمندسازی مناطق کمتر برخوردار رویکرد دولت و استانداری در یزد است.

استاندار یزد با بیان این‌که امیدواریم در استان با استفاده از همدلی و وحدت رویه موجود بهتر از دیگر استان‌های کشور بتوانیم در حوزه توانمندسازی مناطق کمتر برخوردار حرکت کنیم، گفت: برخی از مناطق کمتر برخوردار یزد دارای هویت و اصالتی تاریخی هستند که باید بیش از پیش مد نظر دست‌اندرکاران اجرایی در مدیریت شهری قرار گیرند.

طالبی در ادامه ضمن انتقاد از این‌که برخی به اشتباه مناطق کمتر برخوردار را حاشیه نشین می‌نامند، تصریح کرد: ما نباید با استفاده از یک سری کلمات و عبارات نادرست شأن مردم را پایین بیاوریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد، تأکید کرد: هرچه سریعتر باید اسم محله کشتارگاه قدیم تغییر و عنوانی متناسب با وضعیت فعلی که در شأن مردم این منطقه باشد تعیین شود.

استاندار یزد عدم برنامه‌ریزی مناسب شهرداری برای استفاده بهینه از ساختمان کشتارگاه قدیم را یکی از مباحث قابل توجه دانست و بیان کرد: ایجاد شرایط لازم برای جذب مشارکت عمومی در توسعه شهری نقش مهمی در پایداری برنامه و طرح‌های ملی در استان و کشور ایفا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: همکاری مستمر مدیران با شهروندان و تشکل‌های مردم نهاد ضریب موفقیت در توسعه بیش از پیش استان را چند برابر می‌کند.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید