۰

میراث فرهنگی

قطار لوکس گردشگری روسی وارد یزد شد

نوامبر 22, 2016 در 12:46 ب.ظ توسط

قطار لوکس روسی با 39 گردشگر از قاره های اروپا، آمریکا و اقیانوسیه و کشورهایی از جمله آمریکا، اسپانیا، انگستان، استرالیا، کانادا و آفریقای جنوبی وارد یزد شد.

به گزارش ایرنا، گردشگران این قطار لوکس با 38 خدمه سفر 18 روزه خود را 21 آبان ماه از ایستگاه راه آهن کازانسکی مسکو آغاز کردند و از طریق قزاقستان، ازبکستان و ترکمنستان وارد ایران شدند.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان یزد در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این گردشگران از استان کرمان وارد یزد شدند و در سفر یک روزه به این استان از آثار تاریخی یزد مانند مسجد جامع، دخمه و آتشکده زرتشتیان، باغ دولت آباد و بافت تاریخی یزد دیدن می کنند.
سیدمصطفی فاطمی افزود: گردشگران خارجی که پیش از کرمان از شهرهای مشهد و طبس بازدید کرده بودند، پس از بازدید از اماکن تاریخی شهر یزد به اصفهان و سپس به سعادت شهر، شیراز و تهران عزیمت می کنند.
وی خاطر نشان کرد: استان های اصفهان، فارس و یزد به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران مطرح هستند و اکثر گردشگران خارجی در سفر به ایران این استان ها را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند.
استان یزد 2 هزار و 270 هکتار بافت تاریخی دارد و شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه 743 هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
یزد گنجینه ای از هنر، فرهنگ و تمدنی ایرانی را در خود دارد که از آن جمله می توان به بناهای مذهبی، بقعه، مساجد، حسینیه ها، زیارتگاههای زرتشتیان، خانه های تاریخی، آب انبارها، باغ های تاریخی، بادگیرها و بازارچه ها اشاره کرد.
حضور گردشگران خارجی در سه سال اخیر در استان یزد رشد 85 درصدی داشته و در نیمه نخست امسال حدود 50 هزار گردشگر خارجی به یزد سفر کردند.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید