۰

اقتصادی

قطار ترنست یزد از اول دی‌ماه شروع به‌کار می‌کند

نوامبر 5, 2016 در 10:50 ب.ظ توسط

مدیرکل راه آهن یزد با اشاره به این که روزانه بیش از 100 قطار مسافربری و باری از محدوده اداره کل راه آهن یزد تردد می‌کنند،‌ از تردد روزانه بیش از 13 هزار مسافر در خطوط ریلی یزد خبر داد.
به گزارش ایسنا «سید مصطفی داودی»با اشاره به این که راه‌آهن یزد در حوزه حمل بار رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است،‌ اظهار کرد: در 6 ماه نخست امسال در راه‌آهن یزد حدود 7/5میلیون تن بار حمل شده است.
وی افزایش بیش از 16 درصدی حمل بار نسبت به سال گذشته در راه آهن یزد را از دستاوردهای اخیر این حوزه در استان دانست و بیان کرد: در حوزه مسافر، در یک شبانه روز تقریبا 31 رام قطار مسافربری از محدوده استان عبور می‌کند. داودی با بیان این که استان در مرکز کشور قرار گرفته است،‌ گفت: هرگونه خللی در راه آهن یزد کل خط ریلی کشور را دچار مشکل می‌کند. مدیرکل راه آهن یزد افزود: پرسنل راه آهن یزد روزانه در راهبری و هدایت 100 تا 110 قطار مسافربری و باری که در محدوده استان رفت و آمد دارند خدمات ارائه می‌کنند. وی تصریح کرد: از تعداد کل قطارهایی که از راه‌آهن یزد عبور می‌کنند، 31‌قطار مسافربری و بیش از 80 قطار باری هستند.
این مقام مسئول با اشاره به این که پرسنل راه آهن در 24 ساعت شبانه‌روز و در 365 روز سال در حال ارائه خدمت به مردم هستند،‌ اظهار کرد: امسال در تاسوعا و عاشورای حسینی برای اولین بار در راه آهن یزد بیش از 500 واگن بارگیری و حمل شد. داودی با اشاره به این که روزانه بیش از 13 هزار مسافر توسط 31 رام قطار مسافربری در محدوده اداره‌کل راه‌آهن یزد تردد می‌کنند که 8 رام از این قطارها که در حال حاضر به 6 رام کاهش پیدا کرده به مقصد و مبدا یزد هستند. وی با بیان این که روزانه بیش از 3هزار مسافر با قطارهایی که دارای مبدا و مقصد یزد هستند در این استان جابه‌جا می‌شوند، گفت: تعمیر و بازسازی اساسی خط ریلی محدوده اداره کل استان تنها دلیل حفظ یک رام قطار ترنست در این اداره کل است.
مدیرکل راه آهن یزد ایمن بودن خط آهن ریلی را از جمله ویژگی‌های مسافرت‌های ریلی عنوان کرد و ادامه داد: به دلیل تعدد عبور و مرور قطارهای مسافربری و باری از محدوده استان ، این اداره کل به منظور تأمین سلامت و ایمنی لازم مجبور به کاهش سرعت سیر در برخی از نقاط شده، تا جایی که سرعت قطار ترنست را از 150 کیلومتر در ساعت به 100‌کیلومتر کاهش داده است. این مقام مسئول با بیان این که پرسنل راه‌آهن تقریبا به 3تا4ساعت زمان بدون توقف برای تعمیر و مرمت اساسی خط ریلی نیاز دارند،‌ خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده هر کدام از استان‌ها در زمان‌های مختلف یکی از قطارهای خود را از مسیر خارج کردند تا همک

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید