۰

میراث فرهنگی

فعالیت مجدد هتل‌ها تنها با رعایت نکات بهداشتی بسیار سخت‌گیرانه

آوریل 20, 2020 در 12:25 ب.ظ توسط

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد با اعلام آغاز فعالیت مجدد هتل‌ها با رعایت نکات بهداشتی بسیار سخت‌گیرانه، تاکید کرد: فعالیت غیرمجاز واحدهای اقامتی تهدیدی برای جان و سلامت مسافران هستند.

«سید مصطفی فاطمی» مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد با اشاره به آغاز فعالیت برخی از صنوف فعالیت در یزد، اظهار کرد: هتل‌ها طی درخواستی کتبی و ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت و تایید بازرسان این اداره کل در اجرای پروتکل‌های مربوطه، می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی تاکید کرد: تمام اقامتگاه‌های رسمی و نیمه رسمی، زائرسراها، و مهمان سراهای ادارات تا زمان تایید ستاد استانی مبارزه با کرونا، تعطیل خواهند بود.

این مسئول با بیان اینکه سلامت جامعه و مسافران در اولویت عملکرد دستگاه‌ها به خصوص اداره کل میراث فرهنگی استان است، گفت: هتل‌ها با رعایت نکات بهداشتی بسیار سختگیرانه ابلاغ شده از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، می‌توانند فعالیت کنند.

وی افزود: البته در تلاش هستیم تا استان یزد با رعایت کامل مسائل بهداشتی به چرخه اقتصاد گردشگری باز گردد، به همین منظور در اولین گام، مدیران هتل‌ها برای فعالیت باید در سایت وزارت بهداشت ثبت نام و کد مربوطه را دریافت کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد فعالیت واحدهای غیرمجاز اقامتی را تهدیدی برای سلامت و جان مسافران دانست و گفت: بازیدهای اداره کل میراث فرهنگی در قالب گشت‌های مشترک روزانه و شبانه با همکاری معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و اداره نظارت بر اماکن عمومی به طور مستمر انجام و با خانه‌های مسافر غیرمجاز برخورد جدی می‌شود.

فاطمی در پایان خاطر نشان کرد: البته همشهریان نیز می‌توانند به منظور کمک به حفظ سلامت در جامعه با مشاهده فعالیت خانه‌های مسافر غیرمجاز آن را به شماره ۳۶۲۰۲۷۷۷ گزارش داده یا به نشانی اینترنتی www.yazdcity.ir در قسمت ثبت شکایات مراجعه کنند.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید