۰

پزشکی و بهداشت

فرهنگ خیری و نوع دوستی یزد در نبرد مبارزه با کرونا

مارس 4, 2020 در 1:29 ب.ظ توسط

معاون توسعه و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان یزد از مشارکت ۱۰۰ میلون تومانی خیرین در جهت مبارزه با بیماری کرونا خبر داد و گفت: فرهنگ خیری و نذر و خیرات در استان یزد امری پسندیده و جا افتاده است که با توجه به شرایط فعلی استان، مردم در این زمینه مشارکت‌هایی را در سراسر استان دارند.

دکتر «محمدرضا وفایی نسب» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، از مشارکت خیرین در مبارزه با ویروس کرونا در یزد خبر داد و اظهار کرد: تاکنون خیرین با کمک‌های نقدی و غیرنقدی شامل اجناس و مواد ضروری مربط به حفاظت فردی مانند ماسک و دستکش را با ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان مشارکت داشته‌اند.

وی از فعالیت دو مجموعه خیری دیگر در استان در زمینه تهیه اقلام مورد نیاز خبر داد و گفت: موسسات دیگری نیز کمک‌هایی را بداشتند که در این میان بخشی از این کمک‌ها شامل تغذیه و وسایل حفاظت فردی ویژه پرسنلی که مستقیما با بیماران کرونایی در ارتباط هستند، بوده است.

معاون توسعه و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان یزد در رابطه با کمک‌های خیری خارج از دانشگاه علوم پزشکی یزد، تصریح کرد: فرهنگ خیری و نذر و خیرات در استان یزد امری پسندیده و جا افتاده است و با توجه به شرایط فعلی استان، مردم در این زمینه مشارکت‌هایی را در سراسر استان دارند که تاکنون نیز اقلامی مانند ماسک و دست کش و ماد ضدعفونی کننده توسط این خیرین توزیع شده است.

وی تاکید کرد: در هر حال مردم به ویژه توزیع کنندگان باید به رعایت نکات بهداشتی توجه داشته و حتما اقلام را از منابع موثق تهیه کنند البته در هر حالت باید توزیع این اقلام با معاونت بهداشتی هماهنگ شده باشد.

وفایی نسب از مشارکت خیری و انسان دوستانه مردم با علوم دانشگاه پزشکی تقدیر کرد و گفت: مردم می‌توانند کمک‌های نقدی خود به دانشگاه را از طریق شماره حساب بانک رفاه شهید صدوقی «۸۰۰۰۰۸۰۰» به نام «هدایای خاص دانشگاه علوم پزشکی» با شناسه ۹۸۱۲۰۷۱۰۰۰۰۰۰۴۱۴۴ داشته و برای تحویل کمک‌های جنسی با شماره دفتر معاونت توسعه این دانشگاه ۳۷۲۴۰۱۲۳ تماس و هماهنگ کنند.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید