۰

اقتصادی

فرهنگ‌سازی استفاده از کالای استاندارد ایرانی یک ضرورت است

آگوست 10, 2019 در 11:28 ق.ظ توسط

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد گفت: فرهنگ‌سازی استفاده از کالاهای استاندارد ایرانی به ویژه محصولات ساخت یزد، امری ضروری و برای یزدی‌ها يك وظیفه عمومی است.

به گزارش ايسنا، «اکرم فداکار» که در بازديد از کارخانه پارس مداد یزد افزود: خوشبختانه اداره کل استاندارد استان طی سال‌های اخیر با توجه به امکانات و منابع محدودی که در اختیار داشته است، قدم‌های خوبی در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد برداشته است به گونه‌ایی که در بررسی میدانی صورت گرفته از طریق پرسش‌نامه در سال گذشته 81 درصد از شهروندان از با استاندارد آشنا بوده‌اند.

وی ادامه داد: در کنار اقدامات استاندارد یزد در خصوص استانداردسازی، برند یزد و محصولات استاندارد و با کیفیت تولید‌کنندگان یزدی در توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد نقش به سزایی را ایفا می‌كنندکه لازم است تولید‌کنندگان با کیفیت، انگیزه خود را برای تولید حفظ کنند.

این مسئول ضمن قدردانی از تمام تولید‌کنندگان واقعی که انگیزه حضور در استان، تولید استاندارد و اشتغال‌زایی را دارند، گفت: رمز ماندگاری آنها در صنعت، توجه به شیوه‌های نوین اطلاع‌رسانی و بازار‌یابی است و ضرورت دارد تا همه دست به دست هم دهیم تا جوانان مستعد استان جذب صنعت شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد در ادامه صحبت‌های خود، تغییر در سبک حمایت‌های دولتی در سال رونق تولید را ضروری دانست و گفت: گام‌های خوبی هم در این زمینه برداشته شده است .

فداکار، آینده صنعت استان و کشور را با تحولات استارت آپی اخیر، روشن ارزیابی کرد و از همه تولیدکنندگان خواست تا زنجیره تولید خود را تکمیل و در تولید خود برای نوآوری سرمایه‌گذاری کنند.

«مخمد حسین ماجدی اردکانی» مدیر کل استاندارد استان نیز در این بازدید گفت: در استان یزد واحدهای تولیدی ممتازی داریم که کمتر شناخته شده‌اند ولی کیفیت محصولات تولیدی آنها از نمونه‌های شاهد خارجی به مراتب بهتر است.

وي افزود: امروز ضرورت ایجاد نمایشگاه مجازی محصولات تولیدی استان یزد بیش از پیش به چشم می‌خورد.

شایان ذکر است؛ در پایان مدیر عامل کارخانه به بیان مشکلات تولید مرتبط با خود، از جمله ورود بی رویه لوازم التحریر خارجی پرداخت.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید