۰

سیاسی

علی مطهری برای حل مشکل سپنتا نیکنام به دیدار هاشمی شاهرودی می‌رود

مارس 13, 2018 در 12:47 ق.ظ توسط

اعتمادآنلاین نوشت: علی مطهری نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیر موضوع تأخیر در تعیین تکلیف طرح حضور اقلیت‌ها در شوراهای شهر است و تا هفته آینده با رییس مجمع تشخیص جلسه خواهد داشت.

طرح حضور اقلیت‌های دینی در شوراهای شهر بعد از دو بار رفت‌وآمد به شورای نگهبان با اصرار نمایندگان مجلس به‌عنوان طرح اختلافی برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد. اما باوجود حدود دو ما از زمان رأی نمایندگان و ارسال آن به شورای نگهبان هنوز در دستور بررسی صحن علنی مجمع قرار نگرفته است. علی مطهری نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد که به نمایندگی از مجلس، پیگیر موضوع تأخیر در تعیین تکلیف طرح حضور اقلیت‌ها در شوراهای شهر با مجمع تشخیص شده است.

مشروح این گفتگو را در ادامه بخوانید:

با وجود اینکه حدود دو ماه از ارسال طرح حضور اقلیت‌ها در شوراهای شهر می‌گذرد اما بنا بر پیگیری‌های ما هنوز این طرح در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار نگرفته است. در کنار آن طرح نظارت استصوابی شورای نگهبان هم هست. گویا شما پیگیر موضوع بوده‌اید.

بله قرار ملاقاتی با آیت‌الله هاشمی شاهرودی گذاشته‌ایم تا موضوع در این جلسه روشن شود.

چه زمانی قرار است این ملاقات انجام شود؟

بنا است تا همین هفته آینده باشد باید ببینم که به کجا می‌رسد.

اینکه مطرح می‌شود باگذشت شش ماه مهلت سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد به اتمام می‌رسد و فرد علی‌البدل جایگزین او می‌شود. چقدر ممکن است این تبصره شامل حال او شود؟

من هم این موضوع را شنیده‌ام. اما به دنبال موضوع هستیم. اجازه دهید با آقای هاشمی شاهرودی مذاکره کنیم ببینم که وضعیت چگونه می‌شود.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید