۰

پزشکی و بهداشت

عادی شدن وضعیت ۱۴ بیمارستان در یزد

می 4, 2020 در 2:38 ق.ظ توسط

یزد معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: با بهبود و ترخیص تمام بیماران کرونایی در ۱۴ بیمارستان، روال کار این بیمارستان‌ها عادی شد.
محمود نوری شادکام در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه از زمان شیوع کرونا تاکنون، ۲۰ بیمارستان در سطح استان به شکل ویژه به این بیماران خدمات ارائه کردند، اظهار داشت: روال کار خدمت رسانی در برخی بیمارستان‌ها تغییر کرده بود و تنها به بیماران کرونایی خدمات ارائه می‌شد.

وی با بیان اینکه بیمارستان‌های خصوصی استان نیز همپای بیمارستان‌های دولتی در زمینه خدمت رسانی به بیماران کرونایی فعال بودند، افزود: در حال حاضر با توجه به کنترل و مدیریت بیماری، سه بیمارستان در شهرستان‌ها و سه بیمارستان در مرکز استان، یک بخش مجزا با نیروهای مجزا برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: بخش‌های بستری بیماران کرونایی از سایر بخش‌های بیمارستان جدا در نظر گرفته شده است و سایر بخش‌های این بیمارستان‌ها هم فعالیت عادی خود را آغاز خواهند کرد.

نوری شادکام تأکید کرد: ۱۴ بیمارستان دیگر استان پاک اعلام شده و از فردا به روال عادی بازخواهند گشت و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به بیماران خدمات ارائه می‌دهند.

به گزارش مهر، در حال حاضر ۱۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های یزد بستری هستند و روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ بیمار جدید نیز به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند و تقریباً همین تعداد نیز بهبود می‌یابند و روزانه ترخیص می‌شوند.

 

 

 

 

 

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید