۰

علم و فناوری

طراحی دستیار هوشمند سرمایه‌گذاری در یزد

دسامبر 6, 2023 در 7:21 ب.ظ توسط

۱۲۰ محصول فناورانه و دانش‎بنیان در دهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار یزد ارائه شده که یکی از این محصولات، نرم‌افزاری با کارایی به عنوان دستیار هوشمند سرمایه‌گذاری است.

«حمید رفیعی» مدیر عامل یک شرکت فناور که محصول مذکور را در این نمایشگاه رونمایی کرده است، در خصوص آن به خبرنگار ایسنا گفت: به دنبال ریزش شدید بورس ایران در سال ۱۳۹۹ و متضرر شدن بسیاری از سهامداران به‌ دلیل آشنا نبودن و نداشتن دانش کافی در زمینه بورس، این ایده را در قالب استارتاپی، شکل دادیم که اکنون منجر به تولید این محصول شده است.

وی گفت: عمده نگاه این اپلیکیشن، نگاه ترویجی جهت سرمایه‌گذاری افراد ناآشنا با حوزه سرمایه‌گذاری بدون دغدغه نسبت متضرر شدن و نابودی سرمایه‌شان است.

رفیعی عنوان کرد: این نرم افزار براساس سطح ریسک افراد و افق زمانی سرمایه‌گذاری آن‌ها، سبد سهام افراد را مطابق با شاخص‌های تکنیکال تعیین و جهت سبدچینی به آنها ارائه می‌دهد.

وی عنوان کرد: هرچند این شرکت می‌تواند در کنار پیشنهاد سبد سرمایه‌گذاری افراد، با کارگزاری‌ها و سبدگردان‌ها همکاری یا خود راساً در این حوزه ورود داشته باشد ولی رسالت خود را کمک به عموم افراد جامعه که شاید از اطلاعات لازم برخوردار نیستند، می‌داند لذا در این مسیر حرکت خواهد کرد.

این فعال حوزه فناوری با اشاره به استقبال خوب بازدیدکنندگان نمایشگاه از این محصول، ابراز امیدواری کرد که این استقبال موفقیتهای دیگری را برای این شرکت در آینده میسر کند.

گفتنی است؛ دهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار استان یزد با حضور ۶۱ شرکت فناور، ۱۴ دستگاه اجرایی، ۱۸ بخش صنعتی و ۹ دانشگاه‌ استان تا ۱۶ آذرماه در محل نمایشگاه‌های بین المللی یزد دایر است.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید