۰

اقتصادی

شهرداری‌ها تسهيل در امر سرمايه گذاری را مورد توجه قرار دهند

ژوئن 9, 2019 در 3:20 ب.ظ توسط

استاندار يزد با تاكيد بر لزوم تبديل سازمان همياري‌هاي شهرداري به مجموعه‌اي پويا و پردرآمد گفت: شهرداري‌هاي استان با تاكيد بر عبور از بروكراسي اداري، جذب، مشاركت و تسهيل در امر سرمايه‌گذاري را مورد توجه قرار دهند.

به گزارش ایسنا، «محمدعلی طالبی» در نشست شهرداران استان با حضور «مهدي جمالي‌نژاد» معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور و ریيس سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌ها كشور، برگزار شد، اظهار كرد: خوشبختانه امروز در حوزه مسائل مرتبط با توسعه استان به يک وحدت گفتماني رسيده‌ايم و اين نقطه قوت مناسبی در این حوزه است.

وی افزود: شهرداري‌ها جايگاه ممتازي در جذب سرمايه گذاري و ایجاد فرایند مشاركت جویی دارند و اين مسئوليتي است كه بر عهده همه شوراها و شهرداري هاست كه جلب مشاركت در حوزه‌هاي مختلف را امكان پذير سازند.

استاندار یزد گفت: از طرف ديگر شهرداري‌ها بايد نقش تسهيل‌گر را ايفا كنند چرا که بخشي از مشكلاتي كه در استان در حوزه سرمايه گذاري وجود دارد به دليل وجود بروكراسي در دستگاه‌هاي مختلف است كه باید به صورت جدي در استان براي حل اين موضوع كار شود.

طالبی تصریح کرد: انتظار داريم شهرداري‌ها در حوزه سرمايه گذاري، بروكراسي را به حداقل برسانند و شرايط حركت چابك سیستم را در این مسیر فراهم كنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از شهرداري‌ها مي‌خواهيم تقويت كننده سازمان همياري شهرداري‌ها باشند و با ارائه طرح‌هايشان، اين سازمان را به مجموعه‌اي پويا، فعال و پردرآمد تبديل كنند.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید