۰

اجتماعی

شرایط و نحوه برخورداری از آب و برق رایگان توسط مددجویان

فوریه 19, 2022 در 12:37 ب.ظ توسط

مدیر کل کمیته امداد استان یزد از رایگان شدن قبوض آب، برق و گاز مددجویان تحت حمایت این نهاد بر اساس رعایت الگوی مصرف خبر داد و گفت: مددجویان برای بهره مندی از این امکان مشخصات کنتور خود را در سامانه امداد هوشمند به نشانی soha.emdad.ir ثبت کنند.

«محمد شجاعان»، در این خصوص با بیان این که تمامی قبوض مصرفی آب و برق و گاز مددجویان تحت حمایت این نهاد در صورت رعایت الگوی مصرف رایگان است، تصریح کرد: طرح رایگان شدن یا تخفیف قبوض در سراسر استان یزد در حال پیگیری است و کلیه هماهنگی‌ها با سه سازمان موصوف انجام گرفته و اطلاعات افرادی که تاکنون در سامانه ثبت نام کرده‌اند احصا و به ادارات مربوطه ارسال شده است.

وی با بیان این که از طرف سازمان‌های مربوطه نیز قول همکاری و لحاظ کردن کلیه تخفیفات از ابتدای سال ۱۴۰۰ داده شده است، افزود: خانواده‌ها می‌توانند شخصا یا با مراجعه به دفاتر پیشخوان نسبت به ثبت شماره کنتور خود در سامانه امداد هوشمند(سها) به نشانی soha.emdad.ir ​اقدام کنند.

وی همچنین در زمینه حق انشعابات مددجویان یزدی نیز تصریح کرد: در ۹‌ ماهه نخست سال جاری ۲۷۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان یزد از پرداخت هزینه انشعاب برق، آب، گاز، فاضلاب، گواهی پروانه ساختمانی و عوارض شهرداری معاف شدند.

شجاعان در پایان خاطرنشان کرد: ۶۲ مورد این معافیتها مربوط به آب، ۵۳ مورد برق، ۵۰ مورد انشعاب گاز، ۷۵ مورد عوارض شهرداری و ۳۰ مورد گواهی پروانه ساختمانی بوده است.

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید