۰

اقتصادی

ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور با مشارکت سرمایه گذار خارجی در یزد

آوریل 19, 2020 در 10:25 ق.ظ توسط

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد از ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور با مشارکت یک سرمایه گذار خارجی در این استان در آینده خبر داد.

“علی نمازی” در این باره گفت: مجوز سرمایه گذاری این نیروگاه از سوی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی کشور صادر شده و سرمایه گذار در حال فراهم کردن مقدمات کار و مکان یابی برای ساخت این نیروگاه است.

وی ظرفیت تولید برق این نیروگاه را ۳۰۰ مگاوات اعلام و اظهار کرد: سرمایه گذار مجوز لازم را دارد تا برق تولیدی را به صورت مستقیم به کشورهای همسایه ایران صادر کند.

وی میزان سرمایه گذاری این طرح را ۳۰۰ میلیون یورو رو اعلام کرد و گفت: برای فرایند صدور مجوز این طرح نشست های متعدد تخصصی جهت پذیرش سرمایه گذاری خارجی، ارایه راهنمایی و مشوق های سرمایه گذاری و اعتبار سنجی سرمایه گذار از سوی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد انجام شده است.

بر اساس پژوهش ها، بررسی ها و یافته های محققان ایرانی و خارجی، استان یزد به دلیل کویر بودن دارای بیشترین زاویه مناسب تابش نور خورشید است و به همین دلیل به بهشت انرژی خورشیدی ایران معروف است و سرمایه گذاران خارجی استقبال خوبی در این بخش دارند.

هم اینک ۷ نیروگاه خورشیدی با ظرفیت اسمی ۷۰ مگاوات و ظرفیت فعال ۵۳ مگاوات با حجم سرمایه گذاری مصوب ۷۶ میلیون دلار توسط سرمایه گذارانی از کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان، اتریش، هلند، قبرس، لهستان و امارات متحده عربی در استان یزد در حال فعالیت است.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید