۰

اقتصادی

رکورد تاریخی در عرضه های اولیه با واگذاری ۱۰ درصد سهام لاستیک یزد

می 20, 2020 در 5:12 ب.ظ توسط

در آخرین روز اردیبهشت ماه، بیش از ۳ میلیون و ۱۲۳ هزار کد معاملاتی در عرضه اولیه پیزد شرکت کردند که حداکثر به هر کد ۱۴ سهم معادل حدودی ۵۷ هزار تومان، اختصاص یافت. به این ترتیب، امروز حدود ۳/۸ درصد مردم ایران در این عرضه اولیه شرکت داشتند به این معنی که رکورد تعداد مشارکت کنندگان در عرضه اولیه پگاه گیلان با دو میلیون و ۳۸۶ هزار و ۶۹۷ خریدار در ۱۰ اردیبهشت شکسته شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با آغاز فرایند عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام لاستیک یزد به عنوان چهارمین عرضه اولیه سال جاری، هر سهم این شرکت ۵۱ میلیارد تومانی ۴۰۳۵۳ ریال کشف قیمت شد.

این عرضه شامل ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار سهم «پیزد» با محدوده قیمتی ۴۰۱۰۰ تا ۴۰۳۵۳ ریالی هر سهم و سهمیه ۵۰ سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی بود اما مانند قبل به دلیل استقبال زیاد سرمایه گذاران، سهمیه هر فرد به ۱۴ سهم کاهش یافت که به نقدینگی حدود ۵۷ هزار تومانی نیاز بود.

همچنین دو درصد از سهام شرکت شامل ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار سهم متلعق به صندوق های سرمایه گذاری است که روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت کشف شده ۴۰۳۵۳ ریال، تخصیص داده می شود.

براین اساس، طی سال جاری سهام سه شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا و پگاه گیلان در ۲۰ و ۲۷ فروردین و ۱۰ اردیبهشت عرضه اولیه شده و لاستیک یزد چهارمین شرکت تازه وارد سال محسوب می شود.

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید