۰

علم و فناوری

راه اندازی سامانه پژوهش‌های توسعه استان یزد

جولای 1, 2021 در 11:03 ب.ظ توسط

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد از راه اندازی سامانه پژوهش‌های توسعه‌ای استان خبر داد.

«سیدمجتبی حسینی پور» در این رابطه با بیان این که مطالعه و پژوهش رکن اساسی در برنامه ریزی و بودجه ریزی بشمار می آید، تصریح کرد: انجام مطالعات و پژوهش های توسعه محور و کاربردی از نیازهای مبرم کشور است.

وی افزود: هرساله اعتبارات قابل توجهی به امر پژوهش اختصاص می یابد که تعریف عناوین پژوهشی کاربردی و اولویت دار، هزینه کرد صحیح و نظارت بر سطح کمی و کیفی پژوهش می تواند به گره گشایی مشکلات جامعه کمک کند.

دبیر کارگروه آپفن گفت: سازمان در راستای ساماندهی طرح های پژوهشی و اجرایی شدن مفاد قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و استفاده عموم از نتایج طرح‌های پژوهشی، سامانه پژوهش‌های توسعه‌ای استان را راه اندازی کرده است.

حسینی پور گفت: اعلام فراخوان‌های پژوهشی، اعلام نیازهای پژوهشی و ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت، پرهیز از کارهای تکراری و موازی در حوزه پژوهش، اطلاع رسانی قوانین و مقررات حوزه پژوهش و کمک به رسوب دانش در استان از دیگر اهداف راه اندازی سامانه مذکور است.

به گزارش یزد آگاه و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت یزد، سامانه پژوهش‌های توسعه استان یزد با نشانی http://research.yazdmporg.ir در دسترس عموم قرار دارد.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید