۰

اجتماعی

دستگیری باند جعل اسناد قوه قضاییه در یزد

ژانویه 12, 2020 در 1:33 ب.ظ توسط

رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد از شناسایی و دستگیری یک قاضی قلابی که با همدستی یک وکیل سابق و نیز فرد دیگر با ادعای اِعمال نفوذ و جعل اسناد قوه قضاییه از مردم کلاهبرداری می کردند، خبر داد.

مجید فرهمندزاده گفت: این افراد با برقراری ارتباط با برخی افراد دارای پرونده در دستگاه قضایی با این ادعا که نزد مسوولان عالی رتبه قوه قضاییه نفوذ و اعتبار داردند، اقدام به اخذ وجه و کلاهبرداری می‌کردند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دادگستری یزد، ادامه داد: متهمان این پرونده برای جلب اعتماد سوژه های خود اقدام به جعل اسناد با امضا و مهر مسوولان عالی رتبه دستگاه قضا کردند.

این مقام قضایی از دستگیری وکیل سابق دادگستری مرتبط در این پرونده کلاهبرداری در یکی از استان‌های همجوار خبر داد و گفت: پس از دستگیری قاضی قلابی، وکیل سابق دادگستری که هم دست او بود و نقش بسزایی در این کلاهبرداری‌ها داشت با صدور نیابت قضایی و توسط ضابطین در استان دیگر دستگیر شد که با بررسی‌های انجام شده، مشخص گردید این فرد در چند استان دیگر هم پرونده داشت و تحت تعقیب است.

رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد خاطرنشان کرد: در این پرونده کلاهبرداری، قاضی قلابی و وکیل سابق با توجه با آشنایی نسبی با فرایندهای حقوقی و قضایی، اعتماد مردم را جلب می کردند و در این مسیر با جعل اسناد، عناوین و مهرهای اشخاص، مردم را سرکیسه و مبالغ قابل توجهی کلاهبرداری کردند.

وی اظهار کرد: نباید مردم فریب این گونه افراد شیاد و کلاهبردار را بخورند چراکه حبل‌المتین موفقیت و حصول حق، تمسک به قانون و تبعیت از مقررات است.

فرهمندزاده خطاب به مردم بیان کرد: همیشه کلاهبرداران خود را افراد ذی‌نفوذ جلوه می‌دهند که می‌توانند با اعمال نفوذ، در سیر قانونی پرونده تغییر ایجاد کنند و به طور معمول برای توجیه سوژه های خود و جلب اعتماد آنان، مرتکب جعل و سایر اقدامات مجرمانه دیگر نیز می‌شوند.

 

 

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید