۰

اجتماعی

دریافت کمک‌معیشت ۲۱۰۰۰ خانواده یزدی از کمیته امداد

آگوست 30, 2021 در 12:48 ب.ظ توسط

معاون کمیته امداد استان یزد با اشاره به حمایت این نهاد از ۲۵ هزار خانوار نیازمند در استان، گفت: قریب به ۲۱ هزار خانوار از این تعداد، ماهیانه ۳۵۰ هزار تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان کمک‌معیشت از سوی این نهاد دریافت می‌کنند.

محمدحسین جمال‌پور با بیان این که یکی از اولویت‌های اصلی در خدمت‌رسانی از سوی این نهاد، تأمین حداقل نیازهای معیشتی خانواده‌های تحت حمایت است، گفت: این نهاد طی پنج‌ماهه سال جاری ۴۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک‌معیشت به خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان یزد پرداخت کرده است.

وی افزود: ۲۵ هزار خانوار نیازمند با جمعیت ۵۰ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند، این در حالی است که ۲۰ هزار و ۷۰۰ خانوار از این نهاد کمک‌معیشت دریافت می‌کنند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان ادامه داد: خانوارهای یک‌نفره تحت حمایت این نهاد ماهیانه ۳۵۰ هزار تومان، دو نفره ۵۰۰ هزار تومان، سه‌ نفره ۷۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۹۰۰ هزار تومان و پنج‌ نفره به بالا یک‌ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان کمک‌معیشت دریافت می‌کنند.

جمال‌پور یادآور شد: معیشتی که به‌صورت ماهیانه به مددجویان پرداخت می‌شود، ترکیبی از کمک‌معیشت تخصیصی کمیته امداد و کمک واریزی از محل هدفمندی یارانه‌ها است و علاوه بر این کمک‌ها مددجویان تحت حمایت یارانه دولت و یارانه معیشتی را نیز دریافت می‌کنند.

به گزارش یزدِ آگاه و بنا بر اعلام کمیته امداد استان یزد، سال‌گذشته ۶۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک‌معیشت به خانوار تحت حمایت این نهاد در استان پرداخت‌ شده است.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید