۰

اجتماعی

دانش‌آموزان باید نقاد و پرسشگر تربیت شوند

دسامبر 11, 2019 در 2:31 ب.ظ توسط

استاندار یزد با اشاره به این‌که باید دانش آموزان را نقاد، پرسشگر و حساس نسبت به مسائل پیرامونی بار بیاوریم،‌گفت: برای تحقق این مهم، دانش آموزان باید حضور در تشکل ها را تجربه کنند.

«محمد علی طالبی» شب گذشته 19 آذرماه در همایش پیشکسوتان و فارغ التحصیلان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان یزد که به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس این انجمن برگزار شد، با اشاره به این‌که این انجمن قدیمی‌ترین و با سابقه ترین تشکل دانش آموزی کشور است، اظهار کرد: فعالیت انجمن همزمان با پیروزی انقلاب بوده و در تمام مقاطع انقلاب این تشکل حضور و فعالیتی مثمر ثمر را داشته و فلسفه مشارکت و جلب مشارکت دانش آموزان را عینیت بخشیده است.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت پذیر بار آوردن دانش‌آموزان،‌افزود: دانش آموزان باید پرسشگر، اهل جستجو، نقاد و حساس نسبت به تحولات پیرامونی بار بیاوریم و تشکل ها یکی از کانون های تحقق این اهداف هستند.

استاندار یزد گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان یزد به خوبی توانسته از این ظرفیت استفاده کند و این فرصت مناسبی برای تقویت زیرساخت های توسعه و افزایش خدمات در این بخش است.

طالبی در پایان سخنان خود با اشاره به مسائلی که می‌تواند در دستور کار انجمن‌های دانش آموزی قرار بگیرد، تصریح کرد: فراهم ساختن زمینه های اندیشه ورزی دانش آموزان به ویژه در مسائلی که برای پیشرفت استان نیاز است باید از جمله این موضوعات باشد.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید