۰

اجتماعی

خلاء قانونی مانع ساماندهی اتباع بیگانه در یزد شده است

اکتبر 9, 2016 در 8:16 ب.ظ توسط

به گزارش ایرنا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در نشست هم اندیشی بررسی وضعیت اقامت اتباع خارجی در استان یزد افزود: اطلاعات حاصل از سرشماری امسال می تواند به عنوان مبنایی برای تدوین برنامۀ ساماندهی اتباع بیگانه و مهاجرین خارجی مورد استفاده قرار گیرد.
وی ادامه داد: ساماندهی اتباع خارجی در استان یزد از نمونه های موفق کشوری است و آنچه در حیطه اختیارات و مسئولیت استان قرار دارد به نحو مؤثری در حال انجام است که در این زمینه نتایج خوبی حاصل شده است.
طالبی ادامه داد: تعدادی از سفیران و نمایندگان سازمان های بین المللی با حضور در استان یزد از پروژه های زیرساختی و برنامه ریزی های انجام شده در حوزه های آموزش، بهداشت و ساخت مهمان شهرها دیدن و اقدامات استان را مثبت ارزیابی کردند.
همچنین نمایندۀ مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تاکید بر ساماندهی اتباع خارجی و کنترل اثرات این موضوع گفت: شناخت وضعیت فعلی استان نسبت به اثرات حضور و کمیت اتباع خارجی از ضروری ترین عوامل برای تدوین برنامه های سازمان یافته در این زمینه است.
سیدابوالفضل موسوی با تاکید بر هماهنگی ملی و استانی برای رسیدن به راه حل های مناسب برای ساماندهی اتباع خارجی و افزود: تصمیم گیری و برنامه ریزی برای وضعیت اتباع خارجی در استان با تدوین سند آمایش اثربخشی بهتری به همراه خواهد داشت.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد با ارائه گزارشی از وضعیت اتباع خارجی استان گفت: برای ساماندهی و کنترل وضعیت اتباع خارجی، در دولت تدبیر و امید برنامه ها و اقداماتی از جمله ایجاد مهمان شهرها، تقویت زیرساخت های آموزشی و بهداشتی اجرا و مواردی نیز در حال پیگیری است.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید