۰

اجتماعی

جولان کرونای انگلیسی در یزد

آوریل 4, 2021 در 2:16 ب.ظ توسط

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به شناسایی موارد جدید ابتلا به واریانت انگلیسی در استان یزد، گفت: در شبانه روز گذشته براساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۲۸ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شدند.

دکتر «ابراهیم سلمانی» با بیان این که از این تعداد، ۲۱ نفر در بیمارستان‌های استان بستری و ۱۰۷ نفر در منزل دوره نقاهت خود را طی می‌کنند، گفت: طی شبانه روز گذشته شش سرخوشه جدید مبتلا به ویروس جهش یافته نیز در استان شناسایی شد.

وی با بیان این که تاکنون۵۳ سرخوشه مبتلا به کرونای جهش یافته در استان شناسایی شدند، در خصوص شناسایی موارد جدید ابتلا به ویروس جهش یافته، افزود: دو سرخوشه در شهرستان خاتم، دو سرخوشه در شهرستان میبد، یک سرخوشه در شهرستان اشکذر و یک سرخوشه در شهرستان یزد شناسایی شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار کرد: تاکنون کرونای جهش یافته در شهرستان های یزد، اردکان، میبد، ابرکوه، خاتم، تفت، مهریز و اشکذر به ثبت رسیده است.

به گفته‌ی سلمانی، متاسفانه در شبانه روز گذشته، یک بیمار دیگر مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست داده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:طی شبانه روز گذشته، ۶۷ بیمار مشکوک به کرونا نیز در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند و با این حساب، در حال حاضر ۲۲۵ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۴۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات دریافت می کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به رنگ بندی‌های کرونایی شهرستانهای استان هم گفت: شهرستان‌های خاتم، تفت و مهریز در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان‌ها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

به گزارش وبدا، تصریح کرد: تعداد موارد شناسایی مبتلایان روزانه در استان در روزهای اخیر به بالاترین میزان خود در سال جاری رسیده است و این موضوع زنگ خطر موج جدید کرونا در استان را به صدا دراورده است.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید