۰

اجتماعی

ثبت ۳ مورد اهدای عضو در یزد طی یک هفته اخیر

ژانویه 8, 2022 در 11:07 ب.ظ توسط

از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۰ مورد اهدای عضو در استان یزد ثبت شده و نجات‌بخش چند برابر این تعداد بیمار در کشورمان بوده است.

آخرین موارد اهدای عضو در استان یزد که طی یک هفته اخیر ثبت شده، مربوط به دو بیمار ۵۰ و ۶۲ ساله و یک نوزاد ۱۶ ماهه بوده است.

دکتر «احمد دهقان» مدیر پیوند دانشگاه علوم پزشکی یزد در این باره می گوید: چهلمین مورد اهدای عضو در استان طی سال جاری توسط مرحوم «حمزه مطوری» ۵۰ ساله که به علت تصادف دچار مرگ مغزی شده بود و با رضایت خانواده‌اش صورت گرفت.

وی اضافه می‌کند: این بیمار که در بیمارستان شهید صدوقی یزد بستری شده بود، کبد و کلیه‌هایش را به بیماران نیازمند اهدا کرد که اعمال پیوند در بیمارستان‌های شهید صدوقی یزد و ابوعلی سینای شیراز انجام شد.

دهقان دیگر اهدای عضو اخیر در استان را مربوط به مرحوم «جواد کبیری» ۶۲ ساله اهل و ساکن یزد می‌خواند که به علت خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود و کبد وی در بیمارستان ابوعلی سینا نجات‌بخش جان هموطنی شد.

وی با اشاره به ثبت سی و هشتمین ایثار به نام مرحوم «رادوین یعقوبی» نوزادی ۱۶ ماهه، اهل و ساکن شهرستان آباده استان فارس، می‌گوید: این بیمار نیز به علت ایست قلبی دچار مرگ مغزی شده بود که با رضایت خانواده، اعضای خود را به سه بیمار نیازمند اهدا کرد.

دهقان ادامه می‌دهد: کبد و کلیه‌های این بیمار که در بیمارستان شهید صدوقی بستری شده بود، با رضایت خانواده‌اش در بیمارستان ابوعلی سینای شیراز به سه بیمار نیازمند پیوند شد.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید