۰

اجتماعی

ثبت روزانه 18 پرونده با موضوع دعاوی خانوادگی در دادگستری یزد

سپتامبر 3, 2016 در 2:13 ب.ظ توسط

ماهیانه بین 400 تا 500 پرونده با موضوع دعاوی خانوادگی در دادگستری یزد به ثبت می‌رسد که 4 شعبه تخصصی، رسیدگی به این پرونده‌ها را بر عهده دارند.

به گزارش خبرگزاری میزان، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان یزد در جلسه چگونگی ارجاع پرونده‌های دعاوی خانوادگی به مراکز مشاوره خانواده ضمن استقبال از توسعه مراکز در سطح استان یزد گفت: خوشحالیم که زحمات استان یزد در خصوص پیشگیری از آسیب اجتماعی طلاق نتیجه داد و الگویی برای سایر استان ها شده است بطوری که امسال همه استان‌ها مکلف به ایجاد مراکز مشاوره خانواده شدند.

وی ایجاد رقابت سالم بین این مراکز را مفید ارزیابی کرد و گفت: باید به گونه ای عمل شود که برای بکارگیری افراد مجرب و متخصص بین مراکز رقابت ایجاد شود.

این مقام قضایی اظهار کرد: باید میزان ارجاع پرونده به مراکز را بر اساس میزان صلح و سازش آنها قرار دهیم و با این کار برای تلاش و رقابت بیشتر بین مراکز مشاوره ایجاد انگیزه کنیم.

این مقام قضایی به بحث پایداری صلح و سازش بین زوجین نیز اشاره کرد و گفت: باید توجه کرد که در این مراکز صرفا بسته شدن پرونده ملاک و معیار قرار نگیرد و به موضوع مراقبت‌های پس از صلح و سازش نیز اندیشیده شود و حتما فرد یا افرادی این مسئله را پیگیری کنند.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد در خصوص نحوه تقسیم و ارجاع دادخواست گفت: تقسیم و ارجاع دادخواست می‌تواند یا بر اساس آدرس متقاضی باشد یا بر عهده خود زوجین گذاشته شود و یا توسط مسئول ارجاع دادگستری بصورت یکنواخت و ردیفی صورت گیرد.

دهشیری با تاکید بر در نظر گرفتن تعرفه حداقلی گفت: برای اینکه بار مالی زیادی به خانواده‌ها وارد نشود سعی شود تعرفه‌ها با حداقل قیمت بسته شود.

وی در پایان گفت: باید این مراکز را وصل سازمان‌ها و نهادهای حمایتی مانند بهزیستی، کمیته حضرت امام (ره)، مجمع خیرین و غیره کرد تا پشتیبانی لازم از خانواده‌های نیازمند صورت گیرد.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید