۰

سیاسی

ثبت‌نام ۱۴۶ داوطلب شوراهای شهر در استان یزد یک روز تا پایان مهلت ثبت‌نام

مارس 15, 2021 در 6:04 ب.ظ توسط

رئیس ستاد انتخابات استان یزد با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای شهر استان در ۲۴ حوزه شهری، تاکید کرد: داوطلبان ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر تنها تا فردا سه‌شنبه فرصت برای ثبت‌نام دارند.

«احمد ترحمی» امروز دوشنبه ۲۵ اسفندماه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰، گفت: فرآیند برگزاری انتخابات در استان در قالب سه بخش ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر، ثبت‌نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستا و ایجاد زیرساخت اخذ رأی انتخابات ریاست جمهوری در دستور کار ستاد انتخابات استان قرار دارد.

وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر از ۲۰ اسفند، گفت: فردا سه ‌شنبه ۲۶ اسفندماه آخرین مهلت ثبت‌نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر است.

به گفته‌ی وی، امسال به دنبال ارتقای بخش‌های خرانق، بخ و مجومرد به شهر برای اولین بار انتخابات شورای شهر در ۲۴ حوزه انتخابیه شهری در استان یزد برگزار می‌شود که شوراهای ۲۰ شهر پنج نفره، سه شهر هفت نفره و مرکز شهرستان یزد نیز شورای ۱۱ نفره خواهد بود.

ترحمی گفت: تا پایان روز پنجم یعنی یکشنبه ۲۴ اسفندماه تعداد ۱۴۶ نفر برای شوراهای اسلامی دوره ششم ثبت نام کرده‌اند.

وی اعلام کرد: طبق برنامه زمان‌بندی انتخابات این دوره، ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا نیز از ۱۶ فروردین به مدت یک هفته انجام خواهد شد و پس از آن نیز ثبت نامه داوطللبان ریاست جمهوری انجام می‌شود.

وی در مورد برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی گفت: هرچند تمام فرآیند انتخابات ریاست جمهوری تا قبل از صندوق اخذ رای به صورت الکترونیکی است ولی در مورد انتخابات شوراها تاکنون برگزاری انتخابات الکترونیکی در هشت کلان شهر اعلام شده ولی تصمیم در این خصوص قطعی نیست و امکان اضافه شدن استانهای دیگر نیز وجود دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد همچنین ابراز کرد: در این دوره از انتخابات با توجه به خطر شیوع کرونا تدابیری ویژه‌ای جهت اخذ رای با کمترین خطر برای سلامت مردم مانند افزایش تعداد شعب اخذ رأی، راه‌اندازی اپلیکیشن شعبه یاب و مواردی از این قبیل در دستور کار است.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید