۰

اقتصادی

تولید نخستین فولاد ضد زنگ کشور در یزد

مارس 17, 2019 در 6:26 ب.ظ توسط

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران از تولید فولاد ضد زنگ برای اولین بار توسط این شرکت و در یزد خبر داد.

به گزارش تسنیم، چایچی در نشست آیت الله ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با مدیران شرکت فولاد آلیاژی ایران اظهار داشت: میزان تولید امسال این شرکت از لحاظ مذاب به 450 هزار تن می‌رسد که این میزان تولید به معنای 26 هزار تن افزایش نسبت به سال قبل است.

وی خاطرنشان کرد: به لحاظ ارقام فروش هم همکاران ما موفق شدند امسال به بالای 1800 میلیارد تومان برسند که به نسبت سال قبل 80 درصد افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران تصریح کرد: 14 رکورد جدید در زمینه‌های مختلف اعم از تولید و فروش توسط همکاران ما به جا گذاشته شد که خود این موضوع هم رکورد بسیار خوبی به حساب می‌آید.

چایچی گفت: امسال شش سایز جدید به محدوده ابعادی که داشتیم اضافه کردیم و برای اولین بار هم موفق به تولید فولاد‌های زنگ نزن به روش تولید 100 درصد قراضه زنگ نزن شدیم.

وی افزود: این کار سبب شد که وابستگی کشور به هند برای این نوع فولاد کاهش پیدا کند و بتوانیم روند تولید این فولاد در کشور را به وجود آوریم تا زمینه خودکفایی هم فراهم شود.

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران ادامه داد: خدا را شکر برای چهارمین بار فولاد آلیاژی یزد به عنوان صنعت سبز کشور و حافظ محیط زیست معرفی شده است.

چایچی ادامه داد: این شرکت به عنوان یکی از تمیزترین فولادهای آلیاژی خاورمیانه شناخته می‌شود و برای این سبز ماندن و دور شدن از آلاینده‌های ناخاسته محیط زیستی تلاش می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در بحث آب هم یکی از کم مصرف‌ترین شرکت‌های فولادی کشور هستیم و فولاد آلیاژی ایران مجهز به سیستم‌های مداربسته مصرف آب و سیستم‌های استفاده مجدد است.

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران تصریح کرد: در بحث انرژی‌های گاز و برق هم به عنوان اولین شرکت صنعتی در ایران توانستیم پروژه فرهنگ بهره‌برداری را اواسط امسال اجرایی کنیم.

چایچی خاطرنشان کرد: در بحث اشتغال هم الان یک هزار و 500 نفر نیروی تحت چارت و 500 نفر هم به عنوان نیروهای پیمانکاری این شرکت همکاری دارند و به صورت مستقیم و غیرمستقیم هم 40 هزار نفر با این شرکت در ارتباط هستند که این موضوع یک افتخار بسیار بزرگ برای شرکت فولاد آلیاژی ایران به حساب می‌آید.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید