۰

اقتصادی

توسعه فرودگاه يزد با اجراي طرح‎هاي بهسازي

آگوست 26, 2018 در 11:21 ق.ظ توسط

مديرکل فرودگاه‎هاي استان يزد از اجراي طرح‎هاي بهسازي فرودگاه يزد طبق روال پيش‎بيني شده خبر داد.

عباس محمدی در گفتگو با روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، گفت: اکنون در حال اجرای تعدادی از طرح‎های بهسازی در فرودگاه یزد هستیم که یکی از آنها بهسازی ترمینال خارجی است که به امید خدا در آینده‎ای نزدیک به پایان خواهد رسید. عملیات ساخت ساختمان سپاه نیز به زودی تمام خواهد شد و همچنین با توجه به اینکه منازل سازمانی به شبکه گازرسانی شهری متصل شده است پیگیر اتصال ساختمان اداری به این شبکه هستیم.

وی با اشاره به اینکه ساختمان تکنیکال بلاک و برج مراقبت و همچنین ساختمان آتشنشانی حدود پنجاه سال قدمت دارند و به دلیل فرسودگی و با توجه به توسعه فرودگاه، دیگر پاسخگوی شرایط عملیاتی نیستند، گفت: طرح مطالعات ساخت ساختمان جدید تکنیکال بلاک و برج مراقبت پرواز و همچنین ساختمان آتشنشانی و هدایت زمینی در مهرماه امسال به اتمام خواهد رسید و در صورت مهیا بودن شرایط اجرای آنها به مناقصه گذاشته خواهد شد.

محمدی در مورد طرح‎های دیگر فرودگاه یزد گفت: در سال گذشته عملیات نصب سامانه ILS و اجرای سیویل ورک به اتمام رسید و توسط فلایت چک تایید شد اما بهره‎برداری آن منوط به ارائه طرح تقرب است که از سوی مرکز کنترل فضای کشور باید ارائه شود. همچنین پروژه چراغ‎های PALS که سیستمی کمکی و الحاقی به ILS است و باعث می‎شود حداقل دید پروازی کاهش یابد نیز نصب شده و آن نیز توسط فلایت چک تایید شده است.

وی با اشاره به اینکه به منظور کاهش ترافیک طرح افزایش عرض بلوار دسترسی بین ترمینال داخلی و خارجی اجرا شده است، گفت: درزگیری بخش عمده باند پرواز، ساخت تونل انرژی بتنی آدم‎رو برای عبور لوله ها و تاسیسات، بهسازی موتورخانه فرودگاه برای تامین گرمایش و سرمایش، بهسازی مهمانسرا، ساخت پنج واحد منزل سازمانی جدید و ایمن سازی سطوح پروازی به نحوی که منجر به دریافت گواهی‎نامه فرودگاهی برای فرودگاه یزد شده است از دیگر طرح‎های اجرا شده هستند.

مدیرکل فرودگاه‎های استان یزد با بیان اینکه فرودگاه یزد تنها فرودگاهی است که سامانه مدیریت ایمنی (SMS) در آن به طور کامل پیاده‎سازی و اجرا شده است، گفت: در این طرح فرهنگ ایمنی در میان کارکنان فرودگاه گسترش یافته است و در این زمینه به خوبی توجیه شده‎اند.

وی با اشاره به آسیب دیدن دکل فرستنده برج مراقبت بر اثر طوفان شدید در بهار امسال گفت: در این زمینه به سرعت شرایط را مدیریت کردیم و با همکاری اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی دکل را نصب کردیم به طوری که نگذاشتیم ارتباط برج مراقبت قطع شود.

محمدی با بیان اینکه در یک اقدام ابتکاری برای اولین بار در سطح فرودگاه‎های کشور انجمن نخبگان فرودگاه یزد تشکیل شده است، گفت: در این مدت اعضای این انجمن اقدام به ارائه طرح‎ها و برنامه‎های خلاقانه و ابتکاری در مورد پدافند غیرعامل و غیره کردند که اینها منجر به ساخت سامانه‎های فرودگاهی شده است که معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال گذشته از آنها بازدید و ابراز رضایت کرد و همچنین در نمایشگاهی که در تهران برگزار شد این طرح‎ها مورد تایید مدیران ستادی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران قرار گرفت و برای اجرای آنها قول مساعدت دادند.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید