۰

پزشکی و بهداشت

تمدید مهلت ثبت‌نام سهمیه انسولین در یزد

ژوئن 13, 2021 در 10:03 ق.ظ توسط

مدیر مرکز تحقیقاتی و درمانی دیابت یزد با اشاره به نیاز ۲۰ هزار نفر از مجموع ۱۰۰ بیمار دیابتی استان یزد به انسولین، گفت: امکان ثبت نام بیماران انسولینی تا اطلاع ثانوی تمدید شد.

دکتر «محمدرضا آقایی» گفت: با توجه به دستور مقام وزارت جهت نیازسنجی و دسترسی عادلانه بیماران به داروهای حیاتی، ثبت اطلاعات بیماران دیابتی انسولین تا اطلاع ثانوی تمدید شد.

وی با بیان این که ثبت نام فقط در سایت و بدون مراجعه حضوری است، ادامه داد: تمام بیماران دیابتی که انسولین دریافت می‌کنند برای ثبت نام به سایت www.ydrc.ir مراجعه کنند.

آقایی افزود: برای ثبت نام در این طرح، هیچ گونه وجهی از طرف وزارت بهداشت دریافت نمی‌شود و مراجعه به درب منازل بیماران نخواهیم داشت.

مدیر مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد با اشاره به این که سایت اعلام شده مختص ساکنان استان یزد است، اظهار کرد: از هشتم اردیبهشت تاکنون، بیش از ۱۶ هزار یزدی برای دریافت انسولین در سایت ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: همشهریان در صورت داشتن هرگونه سوال می توانند همه روزه از ساعت ۸ تا ۱۲ ظهر با شماره ۳۷۲۸۳۲۳۷ تماس بگیرند.

مدیر مرکز تحقیقات درمانی یزد گفت: ساماندهی بیماران دیابتی، توزیع عادلانه انسولین و تسهیل در دریافت انسولین از اهداف این طرح است.

به گزارش روابط عمومی وبدا یزد، آقایی تصریح کرد: ۱۰۰ هزار بیمار دیابتی در استان یزد وجود دارد که از این تعداد حدود ۲۰ هزار نفر انسولین دریافت می‌کنند.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید