۰

اقتصادی

تعداد کاریابی‌های استان یزد به رقم ۳۰ رسید

دسامبر 3, 2020 در 4:01 ب.ظ توسط

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به صدور مجوز سی‌امین کاریابی این استان، گفت: در شهرها و مناطقی که نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشوری دارند، توسعه کمی و کیفی کاریابی ها باید در اولویت قرار گیرد.

«عماد تشکری» در سومین جلسه هیأت استانی نظارت بر کاریابی‌ها و موسسات مشاوره شغلی استان با بیان این که در حال حاضر ۲۹ کاریابی اعم از فیزیکی و مجازی در سطح استان یزد دارای مجوز هستند، خاطرنشان کرد: مدت اعتبار مجوز موسسه کاریابی از تاریخ صدور پنج سال است و تمدید آن منوط به ارزیابی و تائید عملکرد موسسه کاریابی توسط هیات استانی است.

وی ادامه داد: به کارگماری افراد جویای کار و مشاوره شغلی یکی از وظایف کاریابی هاست و واحدهای تولیدی نیز جهت تامین نیروی کار خود به کاریابی های مجاز در سطح استان مراجعه کنند تا کاریابی‌ها نیز بتوانند وقت و انرژی خود را صرف تامین نیرو برای واحدهای تولیدی صرف کنند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اضافه کرد: مراکز کاریابی در سطح استان باید فرصت‌های شغلی را برای افراد جویای کار معرفی کنند و حداکثر افراد بومی هر منطقه را جهت کار معرفی کنند.

تشکری با اشاره به این که اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان موظف به بررسی وضعیت آمار و عملکرد کاریابی‌های استان و ساماندهی و پالایش این مراکز است، تصریح کرد: با رصد عملکرد مراکز مشاوره شغلی، کاریابی‌های غیرفعال حذف می شوند تا ظرفیت‌های جدید جهت ایجاد کاریابی برای متقاضیان فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه سهمیه کل ایجاد دفتر کاریابی غیر دولتی هر استان بر مبنای جمعیت فعال به ازای هر ۳۰ هزار نفر جمعیت فعال یک دفتر کاریابی است، افزود: در شهرها و مناطقی که نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشوری دارند، توسعه کمی و کیفی کاریابی ها باید در اولویت قرار گیرد.

اعضای هیأت با درخواست صدور مجوز کاریابی شهرستان بهاباد به علت محروم بودن منطقه موافقت کردند.

به گزارش پروابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، همچنین در این نشست به مراکز کاریابی نیمه فعال و یا غیرفعال مهلت داده شد تا پایان سال عملکرد خود را بهبود بخشیده، در غیر این صورت مجوز آنها باطل شود.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید