۰

اجتماعی

تخلیه دو خوابگاه‌ دانشگاه یزد

نوامبر 25, 2023 در 5:44 ب.ظ توسط

دو خوابگاه دانشگاه یزد به دنبال مشاهده مواردی از حشره «کنه» تخلیه و غیبت کلاسی کلیه دانشجویان دختر ساکن این خوابگاه طی روزهای آتی مجاز اعلام شد.

با توجه به مشاهده مواردی از حشره «کنه» در خوابگاه‌های شقایق و مریم، کارشناسان بهداشت امور دانشجویی ضمن بازدید از محل‌های گزارش شده با بررسی میدانی و جلسه هماهنگی با شرکت سمپاش، طی دو روز، سمپاشی محل‌های گزارش شده به انجام رسید.

در همین راستا جلسات متعددی با حضور رییس دانشگاه یزد و مسئولان مربوطه برگزار شد و طی بازدید حضوری، بصورت میدانی فرایندهای صورت گرفته، مورد بررسی مجدد قرار گرفت و بر مواردی از جمله بهسازی و مرمت برخی فضاها و محل‌ها، قبل از هرگونه سمپاشی‌، به منظور اثر بخشی بیشتر فرایند سمپاشی تاکید شد.

فرایند بهسازی محیطی شامل مسدود کردن فضاهای بیرونی خوابگاه‌ها برای عدم ورود کبوتر و بهسازی و مرمت شکاف‌های دیوار اتاق‌ها صورت گرفت.

به منظور انجام فرایند سمپاشی، جلسه برنامه‌ریزی تخلیه خوابگاه‌های مذکور و همچنین جلسه توجیهی با دانشجویان ساکن دو خوابگاه برگزار شد.

بر همین اساس با مساعدت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، غیبت کلاسی کلیه دانشجویان دختر ساکن در دو خوابگاه مریم و شقایق از تاریخ ۴ تا ۷ آذرماه دانشگاه یزد مجاز اعلام و مقرر شد دانشجویان خوابگاه‌های فوق که در شهرستان حضور دارند از صبح چهارشنبه ۸ آذرماه ۱۴۰۲ می‌توانند به خوابگاه مراجعه کنند.

به گزارش یزد آگاه و به نقل از روابط عمومی دانشگاه یزد، فرایند سمپاشی خوابگاه با توجه به اسکان گروهی، به صورت برنامه زمان‌بندی و عمدتاً در زمان‌های بین نیمسال و تابستان انجام می‌شود.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید