۰

علم و فناوری

بیش از 4000 دانشجوی بین المللی، متقاضی تحصیل در دانشگاه یزد

آوریل 9, 2019 در 5:11 ب.ظ توسط

سرپرست دانشجویان غیر ایرانی گفت: در سال تحصیلی ۹۹-۹۸، تعداد ۴ هزار و ۹۴ درخواست در سیستم دریافت آنلاین ثبت شده که پس از بررسی، پرونده ۲ هزار و ۲۳۸ نفر از آنان مورد پذیرش قرار گرفت.

به گزارش  خبرگزاری دانشجو، محمد فرشی، سرپرست دانشجویان غیر ایرانی گفت: برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸، تعداد ۴ هزار و ۹۴ درخواست در سیستم دریافت آنلاین ثبت شده که پس از بررسی، پرونده ۲هزار و ۲۳۸ نفر از آنان مورد پذیرش واقع شده است.

سرپرست دانشجویان ایرانی با اشاره به اینکه متقاضیان امکان انتخاب حداکثر سه رشته را داشته‌اند گفت: تعداد متقاضیان مقاطع کارشناسی ۶۰۷ نفر، کارشناسی ارشد یک‌هزار و ۴۳۴ نفر و دکترا ۱۹۷ نفر بوده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد، ۳۰۳ نفر متقاضی زن و یک‌هزار و ۹۳۵ نفر متقاضی مرد بوده‌اند گفت: متقاضیان از ۲۲ ملیت مختلف هستند که آمار آن‌ها به ترتیب ۲۰۵۴ نفر از افغانستان، ۵۳ نفر از پاکستان، ۴۰ نفر از عراق، ۳۶ نفر از نیجریه بوده و از کشور‌های هند، غنا، بنگلادش، بروندی، کامرون، چاد، اتیوپی، لبنان، گامبیا، مالزی، لیبریا، موریتانی، مراکش، نپال، تانزانیا، یمن، سومالی و سودان نیز هرکدام کمتر از ۱۰ درخواست مورد پذیرش قرار گرفته است.

 

منبع: حبرگزاری دانشجو

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید